Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
Media 5
Media 6
Media 7
Media 8
Media 9
Media 10
Media 11
Media 12
Media 13

Kurtka narciarska damska Wedze FR900 Warm

299,99 zł

Kolor:

Ciemnoniebieski

Darmowy odbiór w sklepie

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

Przeznaczona dla uprawiających freeride wymagających narciarek, które chcą zapewnić sobie skuteczną ochronę przed zimnem bez uszczerbku dla swobody ruchów.

Puch zapewniający najlepszą ochronę termiczną i materiał mesh 3D zwiększający oddychalność oraz swobodę ruchów.

Kod produktu: 8587412

Zalety produktu

 • Ciepło

  90% puchu, 10% pierza: maksimum ciepła. Kaptur.

 • Oddychalność

  Materiał mesh 3D na plecach i po bokach zapewnia dobrą oddychalność.

 • Swoboda ruchów

  Materiał mesh 3D na plecach umożliwia swobodę ruchów.

 • Wielofunkcyjność

  Maksymalna ochrona: wysoki kołnierz, kaptur zakładany pod kask.

 • Kieszenie

  2 kieszenie boczne.

 • Kompaktowość

  Ściśliwa dzięki wypełnieniu z puchu.

Kurtka narciarska damska Wedze FR900 Warm
Kurtka narciarska damska Wedze FR900 Warm
Kurtka narciarska damska Wedze FR900 Warm
Kurtka narciarska damska Wedze FR900 Warm

Opis produktu

Koncepcja

Kurtka wykonana w 90% z puchu i w 10% z pierza: komfort i lekkość.
Strefy ciepła umieszczone tam, gdzie najbardziej ich potrzebujesz. Dostosowane do potrzeb narciarek uprawiających freeride. Elastyczne strefy na plecach, po bokach i pod ramionami zapewniają swobodę ruchów. Ten elastyczny i oddychający materiał usprawnia odprowadzanie wilgoci. Kaptur zakładany pod kask i wysoki kołnierz chronią Cię w trudnych warunkach pogodowych.

Wskazówki dotyczące użytkowania

Przy dużym wysiłku fizycznym zbyt ciepłe ubranie może spowodować uczucie wychłodzenia. Pot, nie mogąc wydostawać się na zewnątrz, pozostaje w ciągłym kontakcie ze skórą. W takiej sytuacji sprawdza się założona pod kurtkę bluza, którą możesz zdjąć, gdy temperatura wzrasta. Dobrze jest również otworzyć otwory wentylacyjne, zanim zrobi Ci się za ciepło, i zamknąć je, gdy zmniejsza się intensywność wysiłku (np. na wyciągu).

Co należy założyć pod kurtkę narciarską?

Aby utrzymać ciepło i zachować suchą skórę, radzimy zastosować regułę 3 oddychających warstw: bielizna narciarska i bluza pozwalają zachować ciepło, a kurtka narciarska chroni w niepogodę.
Warstwa 1: pozwala zachować suchą skórę, odprowadzając wilgoć od skóry do pozostałych warstw odzieży. Warstwa 2: zapewnia ciepło (puchówka lub polar).

Co oznacza certyfikacja RDS*?

Puch z certyfikatem RDS (Responsible Down Standard). Nasz system identyfikowalności pozwala zagwarantować pochodzenie puchu pozostające w zgodzie z naszymi zobowiązaniami dotyczącymi materiałów. Nasi dostawcy zobowiązują się do stosowania wyłącznie puchu z kaczek hodowanych na mięso, pozyskiwanego dopiero po uboju.
https://sustainability.decathlon.com/

Sprężystość puchu

Ta kurtka wypełniona jest w 90% puchem i w 10% pierzem.
Sprężystość puchu to jego zdolność do izolacji termicznej poprzez zatrzymanie określonej ilości powietrza. Im bardziej puch jest sprężysty, tym więcej powietrza zatrzymuje i tym lepszą izolację zapewnia.

Jakie są zalety wypełnienia z puchu / pierza kaczego?

Trwała sprężystość puchu nadaje mu 3 ważne podczas uprawiania freeridu właściwości, którymi są: - Izolacja termiczna: dzięki powietrzu zatrzymanemu w puchu/pierzu.
- Lekkość: przy takich samych właściwościach ocieplających puch jest lżejszy od watoliny. Pozwala to obniżyć wagę zawartości plecaka.
- Ściśliwość:

Jak prać kurtkę puchową?

Oto kilka porad: Zapnij suwaki w kurtce i wypierz ją w pralce w temperaturze 30°C (program do tkanin syntetycznych).
Aby zachować sprężystość i właściwości ocieplające puchu, włóż do pralki 2 piłki do tenisa. Ustaw niskie obroty: zbyt wysokie obroty mogą spowodować powstanie trudnych do rozbicia kulek puchu. Postępuj zgodnie z naszymi poradami dostępnymi pod poniższym linkiem:https://www.forclaz.co.uk/

Jak suszyć kurtkę puchową?

Wyjmując kurtkę z pralki, będziesz mieć wrażenie, że puch zniknął. SUSZARKA BĘBNOWA to najlepszy sposób na przywrócenie puchowi sprężystości. Włóż kurtkę do suszarki wraz z 2 piłkami do tenisa. Przeprowadź 2-3 cykle suszenia. Jeśli nie posiadasz suszarki bębnowej, możesz wysuszyć kurtkę na suszarce do bielizny, regularnie ją odwracając i oklepując.
https://www.forclaz.co.uk/

Waga

0,33 kg w rozmiarze M.

Skład

Wypełnienie 90% Szary puch kaczy, 10% Szare pierze kacze Podszewka 100% Poliamid Materiał główny 100% Poliamid Materiał główny : warstwa zewnętrzna 83% Politereftalan etylenu (PET), 17% Elastan Materiał główny: warstwa wewnętrzna 85% Politereftalan etylenu (PET), 15% Elastan Materiał główny : warstwa środkowa 100% Poliuretan

Porady dotyczące przechowywania

Przechowywać w czystym i suchym miejscu. Nie składać przed schowaniem.

Testy

Zespół naszych projektantów ma swoją siedzibę u stóp Mont Blanc, w pobliżu licznych stacji narciarskich usytuowanych we francuskim departamencie Górnej Sabaudii. Przez cały rok obmyślamy i opracowujemy proste i techniczne produkty. Następnie poddajemy je surowym testom praktycznym. Kierujemy się przekonaniem, że tylko sprawdzanie produktów w warunkach, w jakich będą używane przez naszych Klientów, pozwoli nam na ich ciągłe doskonalenie.

Porady dotyczące konserwacji

Prać w temperaturze maks. 30°C ze szczególną ostrożnością

Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

Można suszyć bębnowo przy zredukowanych obrotach (w niskiej temp.)

Nie prasować

Nie czyścić chemicznie

Opinie

Wgrywanie