Damskie buty narciarskie HEAD EDGE 85X W HV z sezonu 2023/2024 to wszechstronna propozycja dla narciarek jeżdżących rekreacyjnie i sportowo, które oczekują komfortu, stabilnego trzymania stopy oraz łatwiejszego poruszania się poza stokiem. Flex 85 zapewnia odpowiednie połączenie kontroli i wygody dla średniozaawansowanych użytkowniczek, szczególnie w stylu ALLROUND.
Zastosowany termoformowalny but wewnętrzny PERFECT FIT pozwala lepiej dopasować obuwie do kształtu stopy, co przekłada się na większy komfort podczas wielogodzinnej jazdy i pewniejsze przenoszenie energii na narty. Konstrukcja o zwiększonej szerokości skorupy (HV) oferuje więcej miejsca w przedniej części stopy – szerokość 102 mm dla rozmiaru 26.0/26.5 – co ułatwia dobranie buta osobom preferującym wygodniejsze dopasowanie.
Model wyposażono w 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją, dzięki którym precyzyjnie ustawisz siłę zapięcia i stabilizację stopy oraz łydki. Dodatkowym atutem jest system SKI/WALK z ruchomą cholewką ułatwiający chodzenie i poruszanie się w schronisku czy na parkingu.
W zestawie znajdują się podeszwy GRIP WALK (zamontowane), które poprawiają przyczepność i komfort chodzenia w porównaniu do klasycznych podeszw alpejskich.
Najważniejsze cechy:
- flex 85 – komfort i kontrola dla średniozaawansowanych
- szerokość HV 102 mm (dla 26.0/26.5) – wygodniejsze dopasowanie
- PERFECT FIT – termoformowalny but wewnętrzny
- SKI/WALK – łatwiejsze chodzenie dzięki ruchomej cholewce
- GRIP WALK – lepsza przyczepność, podeszwy w zestawie (zamontowane)
- 4 aluminiowe klamry z mikroregulacją
Parametry produktu:
- sezon: 2023/2024
- płeć: kobieta
- styl jazdy: ALLROUND
- poziom narciarza: średniozaawansowany (5–7)
- system zapięcia: klamry (bez BOA®)
- rozmiar: 25.5 cm
- stan: fabrycznie nowe
- jednostka: para