Mata do jogi Jade Yoga Harmony 5 mm 188 cm
Marka JadeYoga – naturalność i świadoma praktyka
JadeYoga to marka ceniona za połączenie funkcjonalności, jakości wykonania i ekologicznego podejścia. Wszystkie maty Jade powstają z naturalnego kauczuku pozyskiwanego w sposób zrównoważony, bez PVC, EVA i innych syntetyków, co czyni je przyjaznymi dla środowiska i niezwykle komfortowymi w użytkowaniu.
Opis produktu
Mata Jade Yoga Harmony 5 mm w długości 188 cm to propozycja dla osób oczekujących doskonałej przyczepności, stabilności i komfortu. Grubość 5 mm zapewnia świetną amortyzację – łagodzi nacisk na stawy podczas pozycji siedzących i leżących, a jednocześnie nie zaburza stabilności w pozycjach stojących.
Dodatkowa długość (188 cm) oraz standardowa szerokość ok. 61 cm zapewniają wygodę także osobom wyższym lub tym, które preferują większą przestrzeń do praktyki. Matę wykonano w 100% z naturalnego kauczuku, co gwarantuje niezrównaną przyczepność – także wtedy, gdy dłonie stają się wilgotne. Struktura pozwala na użytkowanie maty z obu stron, co zwiększa jej trwałość.
JadeYoga wspiera inicjatywy ekologiczne – za każdą sprzedaną matę sadzone jest jedno drzewo, a liczba posadzonych drzew przekroczyła już 2 miliony. Naturalny kauczuk może mieć charakterystyczny zapach, który z czasem stopniowo zanika.
Specyfikacja
- Grubość: 5 mm (3/16″)
- Długość: 188 cm (74″)
- Szerokość: ok. 61 cm (24″)
- Waga: ok. 2,4 kg
- Materiał: 100% naturalny kauczuk (bez PVC, EVA, syntetycznego kauczuku)
- Użytkowanie: obustronne
Dla kogo?
To idealny wybór dla osób prowadzących regularną praktykę, poszukujących maty uniwersalnej, stabilnej i wykonanej z naturalnych materiałów. Sprawdzi się zarówno w dynamicznych stylach (Vinyasa, Ashtanga), jak i spokojniejszych (Hatha, Yin). Dłuższy format 188 cm zapewnia wygodę także osobom wyższym i wszystkim, którzy cenią większą przestrzeń w pozycjach leżących lub rozciągających.
Dlaczego warto?
- Wykonana z naturalnego kauczuku – doskonała przyczepność i komfort.
- Grubość 5 mm – idealna amortyzacja dla stawów przy zachowaniu stabilności.
- Długość 188 cm – wygoda i swoboda ruchu również dla osób o wyższym wzroście.
- Obustronne użytkowanie – większa trwałość i funkcjonalność.
- Etyczna produkcja – jedno drzewo sadzone za każdą matę.
- Materiał naturalny – lekki, charakterystyczny zapach kauczuku, który z czasem zanika.
Pielęgnacja maty
Matę należy czyścić ręcznie w wodzie do 30°C lub przecierać wilgotną ściereczką.
Rekomendowane są profesjonalne środki czyszczące przeznaczone do mat z naturalnego kauczuku.
Przechowywanie i transport
- Mat nie powinno się wystawiać na bezpośrednie działanie słońca.
- Najlepiej przechowywać je w suchym miejscu, zwinięte spodem do wewnątrz.
- Do wygodnego transportu warto użyć pasków lub torby na matę.