Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4
powerslide

Rolki freeskate dla dzieci Powerslide One Khaan Junior SQD Czarne

350 zł

Rozmiar: 27/30

Sprzedawane i wysłane przez Bladeville

Niedostępny w sklepach stacjonarnych

Prosty zwrot do Bladeville

przez 30 dni

Pomoc specjalisty

Rolki freeskate dla dzieci Powerslide One Khaan Junior SQD Czarne

Model Khaan Junior SQD to bez cienia przesady jeden z najpopularniejszych modeli dziecięcych produkcji Powerslide. Dzieci i ich opiekunowie chwalą te rolki za wygodę, odpowiednią sztywność oraz jakość wykonania i trwałość.

Khaan Junior SQD zawdzięczają swoją renomę przede wszystkim ich butom — jest to naprawdę solidna i świetnie wspierająca staw skokowy konstrukcja na bazie twardej skorupy, wyposażona w zapięcie na klamrę i rzep 45 stopni. Dlatego też rolkom tym jest bliżej do pełnoprawnych modeli przeznaczonych do freeskatingu, niż do miękkich, rekreacyjnych modeli.
Skorupa jest regulowana co cztery rozmiary i występuje w czterech wariantach: EU27-30, EU31-34, EU35-38, EU39-42. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności wymiany rolek co sezon – mogą rosnąć wraz ze stopami dziecka. Wewnątrz znajduje się wygodny but wewnętrzny z odpowiednio grubą wyściółką wykonaną z pianki EVA, zapewniając wysoki poziom wygody i dopasowania do stopy.

Khaan Junior SQD posiadają aluminiową szynę wykonaną w procesie obróbki aluminium poprzez ekstruzję i skrawanie, czyli przy użyciu technologii i materiału takich samych jak w przypadku „dorosłych” rolek z wyższej półki. Położenie szyny można regulować na boki, w zakresie 8 mm, co pozwala na ustawienie optymalnej pozycji pod stopą, a co za tym idzie – lepszą kontrolę nad rolkami. Szyna posiada jednoczęściowe osie wkręcane bezpośrednio w gwinty w niej, a więc do wymiany kół wystarczy jeden klucz imbusowy.

Sztywna, aluminiowa konstrukcja szyny zapewnia lepsze toczenie oraz przełożenie energii na koła i jest bardziej wytrzymała od kompozytowych (plastikowych) odpowiedników. Każdy wariant rozmiaru buta ma adekwatną do niego długość szyny. Nie ma sytuacji, że jest ona za długa względem stopy, co odbija się negatywnie na zwrotności, czy wręcz przeciwnie – za krótka, co powoduje problemy ze stabilnością. Dodatkowo mniejsze rozmiary szyn są niższe, aby w pełni wykorzystać fakt, że mieszczą mniejsze koła – dlatego najmłodsi dostają rolki, w których stopa jest bliżej podłoża, ułatwiając jazdę.

Rozmiary:

Rozmiar buta EU27-30 – szyna 207mm – koła 68mm
Rozmiar buta EU31-34 – szyna 219mm – koła 72mm
Rozmiar buta EU35-38 – szyna 231mm – koła 76mm
Rozmiar buta EU39-42 – szyna 243mm – koła 80mm

Jak widać, są to standardowe rozmiary kół używane w rolkach. To w połączeniu ze sztywną i relatywnie krótką szyną powoduje, że Khaan Junior SQD są często widziane na stopach dzieci nabierających pierwszych szlifów w jeździe freestyle slalom – po wymianie skrajnych kół na takie o 4 mm mniejszej średnicy uzyskujemy ustawienie kół w „banana”. Doskonale trzymający stopę but z twardą skorupą ułatwia naukę tego stylu jazdy.

A co z kołami montowanymi fabrycznie? Dostajemy całkiem dobre Powerslide Hurricane, które doskonale sprawdzają się w rolkach dla lżejszych użytkowników, w tym naturalnie – dzieci. Zastosowana mieszanka uretanu posłuży długo. W kołach spoczywają łożyska Wicked ABEC7, dając rolkom płynne toczenie i pozwalające na szybką jazdę. Naturalnie, jako że mamy do czynienia z rolkami dla najmłodszych, są one wyposażone w hamulec (można go zdemontować).

Khaan Junior SQD to wyższa półka rolek dla dzieci i są doskonałym wyborem niezależnie od tego, czy będą służyć do rekreacyjnej jazdy, czy dziecko chce stawiać pierwsze kroki w freestyle slalom lub freeskatingu. Jest to sprzęt, któremu niestraszna częsta i wymagająca jazda.

Regulowana długość

Regulowana długość

Wgrywanie

Regulowana długość

Regulowana długość