wilson

Naciąg tenisowy wielowłóknisty Wilson Sensation 1,35 mm

Kod produktu: 8379955

0,0 (93)

44,99 zł 3,69 zł/m

Paypo logo

Kup teraz, zapłać później

Zbieraj punkty za zakupy i wymieniaj je na zniżki 

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Dla zaawansowanego gracza, który zrywa naciąg w przedziale od 10 do 20 godz. gry i potrzebuje wygody oraz czucia.

  Ten multifilamentowy naciąg z nylonowych włókien zapewnia lepszą elastyczność i maksymalną moc zmniejszając jednocześnie odczuwanie drgań dla większego komfortu gry.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Trwałość

   Struna 1,35 mm zapewnia większą wytrzymałość niż cieńsze modele.

  • Nadawanie rotacji

   Jest to normalne w przypadku struny o średnicy 1,35 mm.

  • Moc

   Elastyczna matryca (włókna nylonowe) dla maksymalnej mocy.

  • Kontrola trajektorii

   Poliestrowa struktura zapewniająca kontrolę odbicia.

  • Trwały naciąg strun

   Znakomite utrzymywanie naprężenia do 6 miesięcy gry.

  Jak mocno naciągnąć rakietę?

  Umiarkowane napięcie (od 18 do 23 kg) gwarantuje więcej komfortu, lepsze nadawanie rotacji i większą moc. Zapewnia natomiast mniejszą kontrolę i precyzję.
  Mocne napięcie (> 23 kg) zwiększa precyzję i kontrolę. Uważaj jednak na ryzyko związane z urazami ścięgien i łokciem tenisisty. Dodatkowo taki naciąg zmniejsza moc oraz łatwość nadawania rotacji.

  Monofilamenty?

  W przypadku naciągów monofilamentowych (czyli jednordzeniowych), Decathlon poleca napięcie między 19 a 22 kg. Bardzo odradzamy naciągi jednordzeniowe do rakiet dla dzieci poniżej 15 roku życia, ponieważ mogą powodować urazy. Są to naciągi zarezerwowane dla graczy zrywających struny poniżej 10 godzin gry, ponieważ bardzo szybko tracą naprężenie.

  Multifilamenty?

  W przypadku naciągu multifilamentowego, Decathlon zaleca naprężenie maksymalnie do 25 kg! Takie naciągi polecane są dla osób podatnych na urazy ręki, młodych graczy lub osób rzadko zrywających struny. Naciągi wielowłókniste bardzo dobrze utrzymują naprężenie.

  Kiedy wymienić naciąg?

  Osiągi Twojej rakiety zależą w 50% od ramy i w 50% od naciągu! Zadbaj zatem o to, aby mieć naciąg najlepiej przystosowany do swojego stylu gry.
  Gracze, którzy często zrywają naciąg: zmienia się go, gdy pęknie.
  W przypadku graczy, którzy nigdy nie zrywają naciągu lub rzadko, Decathlon radzi zmieniać naciąg proporcjonalnie do częstotliwości gry w tygodniu. Przykład: Gram raz w tygodniu, więc zmieniam naciąg raz w roku. Gram 3 razy w tygodniu, więc zmieniam naciąg 3 razy w roku.

  Porady Decathlonu

  Elastycznego naciągu nie należy zbyt mocno naciągać, bo negatywnie przekłada się to na jego osiągi. Mniej napięte struny umożliwiają odprężoną i bezsiłową grę, a zatem większą moc uderzenia.Naciąg zużywa się, nawet jeśli nie następuje zerwanie. Z upływem czasu traci elastyczność i początkowe właściwości. Na czucie ma również wpływ sama struna (lub jej średnica). Im cieńsza, tym większe możliwości rotacji i większa moc. Im grubsza, tym większa trwałość, ale też większe ryzyko urazów!

  Porady dotyczące przechowywania

  Chronić przed dużymi zmianami temperatur. Nie zostawiaj rakiety w bagażniku samochodu: temperatury mogą silnie wzrosnąć lub spaść!