YONEX

Rakieta do badmintona Yonex Arc Saber 11 Play

349,99 zł

Paypo logo Kup teraz, zapłać później
Ref. : 8815426

Dla regularnych graczy potrzebujących uniwersalnej rakiety.

Ta rakieta z neutralnym wyważeniem jest przeznaczona dla wszechstronnych graczy. Waga 83 g zapewnia komfort i moc uderzenia. Jej półsztywny trzonek zapewnia dobry kompromis pomiędzy odległością odbicia a precyzją.

Dostawa do domu

Odbiór w sklepie

  Nasze usługi:

  • Darmowy zwrot lub wymiana

  Pomoc specjalisty

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Kontrola

   Neutralny balans i trzonek medium dla większej precyzji.

  • Komfort użytkowania

   Rama BOX FRAME i nowe przelotki dla większej stabilności odbicia.

  • Moc

   SLIM SHAFT zapewniający większą siłę uderzenia.

  • Manewrowość

   Waga 83 g dla utrzymania dobrej prędkości rakiety.

  Opis serii ARCSABER

  Rakieta nastawiona na kontrolę z ARCSABER (zamiennik serii DUORA), aby spełnić wymagania wszechstronnej i precyzyjnej gry. Rakiety z tej serii mają mniej lub bardziej neutralne wyważenie, aby zachować maksymalną kontrolę i czucie.

  Waga

  83 g - 4U (80 - 84 g). Masa rakiety (czyli jej waga) jest mierzona w gramach. Waga rakiety waha się od 60 gramów do ponad 100 gramów i jest klasyfikowana w przedziałach wagowych "U". Im lżejsza rakieta, tym jest bardziej zwrotna, wygodna i mniej urazowa dla ramienia. Pozwala na szybszy ruch ramienia, ale brakuje jej mocy. I odwrotnie - im cięższa rakieta, tym większą ma moc, ale jest mniej wygodna.

  Giętkość

  Średnia
  Elastyczność definiowana jest jako zdolność shaftu do odkształcania się pod wpływem uderzenia. Sztywność rakiety waha się od miękkiej do twardej. Im bardziej giętki jest trzonek, tym rakieta jest bardziej tolerancyjna i dalej odbija lotki. Prędkość gry jest jednak mniejsza.I odwrotnie - im sztywniejsza rakieta, tym dalej może posłać lotkę, ale wymaga dobrej szybkości ramienia i nie jest zbyt tolerancyjna na błędy centrowania.

  Balans

  Neutralny;
  Balans to rozłożenie ciężaru rakiety. Podaje się go w milimetrach i mierzy od dołu uchwytu do punktu równowagi. Im bardziej balans jest na rączkę, tym łatwiej manewruje się rakietą i osiąga lepszą reaktywność. Jest to idealne rozwiązanie dla gracza defensywnego lub deblowego. I odwrotnie, im bardziej balans jest na główkę, tym lepiej z jej mocy skorzystają ofensywni gracze. Jednak rakieta wydaje się wtedy cięższa i trudniejsza w manewrowaniu.

  Skład

  Włókno grafitowe.
  Skład rakiety do badmintona wpływa na jej cenę. Stalowe i/lub aluminiowe rakiety są solidne, ciężkie i odpowiednie do użytku rekreacyjnego. Rakiety grafitowo-aluminiowe oraz w pełni grafitowe są lżejsze i popularne wśród trochę bardziej zaawansowanych graczy. Wreszcie, rakiety wykonane z High-Modulus Graphite lub z innych technicznych tworzyw, takich jak wolfram, są skierowane do najbardziej wymagających.

  Długość

  675 mm 10 mm dłuższa.
  Długość rakiety dla dorosłych mierzona jest w milimetrach i waha się od 660 mm do 680 mm. W rzeczywistości to trzonek rakiety bywa dłuższy lub krótszy. Im jest krótszy, tym jest łatwiejszy do opanowania i lepszy w czuciu. Im jest dłuższy, tym większą ma inercję i zwiększa moc uderzenia.

  Rozmiar rączki

  G5 = small (80-84 mm).
  Rozmiar uchwytu jest wyrażany w milimetrach.Rozmiar rączki rakietki oscyluje od 75 do ponad 90 milimetrów i klasyfikowany jest w przedziałach rozmiarowych wyrażonych w "G". Im grubszy uchwyt, tym łatwiej go uchwycić, ale tym trudniej zmienić chwyt. Im cieńsza rączka, tym zręczniej się nią posługuje. Zwiększa to również siłę palców i pozwala nadać rakiecie większą prędkość.

  Naciąg rakiety

  Rakiety są oryginalnie naciągnięte niedostępnym w sprzedaży naciągiem Yonex 0,70 mm. Tylko bardzo wysokiej klasy rakiety produkowane w Japonii są naciągane struną BG 65 o grubości 0,70 mm.

  Naciągnięcie pierwotne i zalecane

  Oryginalne napięcie 8-10 kg.
  Zalecane przez markę napięcie 8-12 kg.
  Pierwotnie struny są naciągnięte od 8 do 10 kg w zależności od utraty napięcia podczas transportu. Poza tym, każda marka wymienia zalecane napięcie, zwykle między 8 a 12 kg. Ma to na celu uniknięcie pęknięcia ramy podczas naciągania strun lub w przypadku uderzenia lub zerwania naciągu. Wreszcie, niektóre rakiety ze wzmocnioną ramą wytrzymują naprężenie do 16 kg.

  Wzór naciągu: pionowe * poziome, Instrukcja naciągania przy 76 przelotkach B = dół, H = góra

  22*21.
  Instrukcja naciągania z 4 węzłami
  Struny pionowe: zacznij od górnego środka i naciągaj aż do B9 (pomiń przelotki H7, H9 i H11). Przejdź przez B12 ku H16, a następnie z powrotem do H14, aby zejść do B10 i zakończyć, wiążąc węzeł na przelotce B8. (tak samo po przeciwnej stronie)
  Struny poziome: Zawiąż węzeł na przelotce B6 i rozpocznij naciąganie strun poziomych od B9. Kontynuuj naciąganie strun poziomych do H7 (pomiń przelotki H12 i H10) i zakończ, wiążąc węzeł na przelotce H5.

  CONTROL ASSIST BUMPER

  Przelotki przymocowane do główki rakiety zawierają T-ANCHOR-y, które pomagają ustabilizować pionowe struny naciągu dla lepszej precyzji.

  Slim Shaft

  Cieńszy trzonek rakiety pozwala na szybsze przecinanie powietrza, generując mocne i szybkie odbicie.

  BOX FRAME

  Bardzo sztywny profil ramy zapewnia wytrzymałość i stabilność podczas odbicia lotki.

  ISOMETRIC

  Technologia ISOMETRIC zwiększa strefę odbicia o 7%*. W porównaniu ze standardową, okrągłą ramą, rakieta ISOMETRIC w kształcie kwadratu oferuje większy sweetspot poprzez optymalizację skrzyżowania strun głównych i poprzecznych.

  Kod artykułu i kolor

  ARC11-PL szara perła

  Kod producenta

  231-ARC11PL-764

  Kraj pochodzenia

  Chiny

  Gwarancja

  Rama posiada roczną gwarancję przy normalnym użytkowaniu, naciąg nie jest objęty gwarancją.

  Skład

  RAMA: Grafit, Trzonek: Włókno grafitowe.

  Porady dotyczące przechowywania

  Chronić przed dużymi zmianami temperatur.Przechowywać w pokrowcu, szczególnie przy niskich temperaturach.