forclaz

Rękawiczki wewnętrzne trekkingowe dla dorosłych Forclaz MT100 polarowe

Kod produktu: 8655817

0,0 (1689)

16,99 zł

Rozmiar:

Darmowy zwrot

Pomoc specjalisty

  Zaprojektowane przez pasjonatów trekkingu rękawiczki wykonane z poliestru z recyklingu zapewniają ciepło i wytrzymałość podczas marszu w chłodne dni.

  Polar zapewnia wytrzymałość i ciepło. Idealne na okres przejściowy. Rozmiary opracowane tak, by zapewnić jak najlepsze dopasowanie.

  Kup razem z

  Podobne produkty

  • Ciepło

   Polar o gęstości 160 /m2 Zalecana temperatura użytkowania: 8°C / graniczna: 3°C.

  • Oddychalność

   Poliester zapewnia odprowadzanie potu.

  • Zręczność

   Wygodna manipulacja przedmiotami. Uwaga: nie są dotykowe.

  • Szybkie wysychanie

   Dzięki polarowi szybko schną.

  Jak są mierzone temperatury użytkowania?

  Nasze rękawiczki są testowane w laboratorium na termicznej dłoni. Minimalne temperatury użytkowania (zalecane i graniczne) zostają ustalone na podstawie badania przeprowadzonego na grupie 23 osób testujących podczas marszu w temperaturach od 5°C do -20°C przy wietrze wiejącym z prędkością 10 km/godz. Temperatury te obowiązują jedynie podczas marszu. Właściwości ocieplające rękawiczek zostały ocenione na 1/5.Zalecana temperatura: 8°C.
  Temperatura graniczna: 3°C.

  Jak skutecznie chronić dłonie przed zimnem?

  Stosując zasadę ubierania się warstwami, można zwiększyć izolację dłoni. Jeśli założymy dodatkowe rękawiczki pod zwykłe rękawice, wokół dłoni powstaną warstwy chroniące przed zimnem. W tej sytuacji należy założyć rękawice wystarczająco obszerne, które nie będą uciskały palców. Ucisk spowalnia krążenie krwi w palcach, co uniemożliwia utrzymanie ich w cieple.

  Jak utrzymać dłonie w cieple dzięki odpowiedniej odzieży?

  Ciało podczas aktywności wytwarza ciepło. Jest ono zatrzymywane dzięki izolacji termicznej odzieży, którą mamy na sobie. Nieodpowiednia odzież powoduje, że ciało się wychładza, a krążenie krwi w najbardziej oddalonych częściach (w tym dłoniach) zmniejsza. Pozwala to organizmowi utrzymać w cieple tułów. Właściwa odzież może więc odgrywać rolę w utrzymaniu dłoni w cieple.

  Możliwość manipulowania przedmiotami

  Poręczność rękawiczek to możliwość operowania w nich rozmaitymi przedmiotami. Nasze rękawiczki zostały ocenione w laboratorium w skali od 1 do 5. Im wyższa ocena, tym łatwość operowania przedmiotami bliższa operowaniu bez rękawiczek.
  Manipulacja w tych rękawiczkach została oceniona 5/5.
  Sprawdzono przede wszystkim łatwość rozpinania i zapinania kurtki w rękawiczkach wewnętrznych.

  Dodatkowe informacje o trwałym rozwoju

  Barwienie tkanin wymaga zużycia dużej ilości wody oraz produkuje dużo ścieków. Aby ograniczyć wpływ na środowisko, wybraliśmy barwienie w masie (Dope Dye), wprowadzając pigmenty koloru już podczas produkcji włókna.

  Skład

  Materiał główny 100% Poliester

  Porady dotyczące przechowywania

  Przechowywać w suchym i czystym miejscu.

  Testy

  Zespół naszych projektantów ma swoją siedzibę u stóp Mont Blanc we francuskim departamencie Górnej Sabaudii, gdzie przez cały rok pracuje nad stworzeniem estetycznych i prostych produktów technicznych, które następnie poddajemy surowym testom praktycznym, gdyż wychodzimy z założenia, że tylko sprawdzanie produktów w warunkach, w jakich będą używane przez naszych Klientów, pozwoli nam na ich ciągłe doskonalenie.

  Porady dotyczące konserwacji

  Prać w temperaturze maks. 30°C

  Nie można stosować żadnych wybielaczy ani odplamiaczy.

  Nie suszyć w suszarce bębnowej

  Nie prasować

  Nie czyścić chemicznie