Gumy, taśmy do ćwiczeń

72 oferty

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Guma fitness Spokey ARTIO
Najniższa cena
SPOKEY Guma fitness Spokey ARTIO

8,49 zł 11,99 zł - 4 zł

Taśma fitness Nyamba 7 kg
Najlepiej oceniany
DOMYOS Taśma fitness Nyamba 7 kg

29,99 zł

(3)
U Ciebie za 2 dni
TAŚMA OPOROWA
MATCHU SPORTS TAŚMA OPOROWA

109,95 zł 19,99 zł/m

GUMA FITNESS
TAŚMA OPOROWA
MATCHU SPORTS TAŚMA OPOROWA

254,95 zł 10,20 zł/m

 

Gumy i taśmy do ćwiczeń

To akcesoria do ćwiczeń, które sprawią, że Twój domowy trening będzie bardziej intensywny. Gumy do ćwiczeń służą do naciągania, pozwalają trenować praktycznie wszystkie partie ciała. Można nimi dowolnie owijać zarówno ręce, nogi, jak i tułów. Dzięki oporowi, które stawiają, mięśnie są zmuszone do wzmożonej pracy, a to przekłada się na lepsze, szybsze i bardziej widoczne efekty.

Gumy treningowe i ekspandery - trenuj siłę, wytrzymałość i gibkość

Są skutecznym wsparciem w dążeniu do szczupłej, wymodelowanej i umięśnionej sylwetki. Gadżety te wykorzystuje się podczas zajęć fitness, jak też samodzielnego treningu na siłowni oraz w domowym zaciszu. Gumy oporowe pozwalają trenować całe ciało. Są bardzo uniwersalnym sprzętem treningowym, dlatego znalazły zastosowanie w wielu dyscyplinach sportowych. Gumy treningowe stawiają opór i zmuszają mięśnie do intensywnej pracy.

Jak wykorzystać gumy oporowe w codziennym treningu?

Gumy treningowe pozwalają na wykonywanie ćwiczeń zarówno za pomocą innych sprzętów, jak i z ciężarem własnego ciała. Są lekkie, nie zajmują dużo miejsca, a więc świetnie sprawdzą się podczas treningu w plenerze. Pomagają w opanowaniu techniki trudniejszych ćwiczeń. Na początku swojej przygody z treningiem siłowym lub cross treningiem możesz je wykorzystać podczas podciągania się na drążku. Może się okazać, że podczas pierwszych treningów Twoje ciało będzie stawiało zbyt duży opór, a gumy oporowe zniwelują ten problem. Stawiany przez nie opór zwiększa koncentrację na wybranej partii ciała. Łatwiej wyczuwalny jest skurcz mięśni w trakcie ruchu.

Czym się różnią gumy oporowe?

Na pewno zauważyłeś, że mają różne kolory. To nie jest przypadek! Każdy kolor odpowiada za inny opór. W przypadku taśm proponowanych przez Decathlon poszczególne kolory odpowiadają następującemu oporowi:
• zielona – 15 kg
• żółta – 25 kg
• pomarańczowa – 35 kg
• czerwona – 45 kg
• czarna – 60 kg.
Podobne zastosowanie mają ekspandery, jednak ograniczają one spektrum możliwych do wykonywania ćwiczeń. Są wyposażone w uchwyty i wykorzystuje się je do ćwiczenia górnych partii ciała. Ekspander możesz dostosować do intensywności swoich treningów, dzięki kilkustopniowej regulacji. To pozwala na zwiększanie intensywności ćwiczeń oraz oporu, w zależności od stopnia zaawansowania treningu. Zarówno gumy oporowe, jak i ekspandery to sprzęty, które pomagają zwiększyć masę mięśniową, zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, wzmocnić poszczególne partie mięśniowe, zwiększyć mobilność stawów i poziom czucia mięśniowego. Możesz je wykorzystać nie tylko podczas cross treningu, lecz także w celach rehabilitacyjnych, przy stretchingu i podczas rozciągania.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę