Rowery powietrzne airbike

4 oferty
Decathlon Rent

Wniesienie i montaż

SPRAWDŹ OFERTĘ
Rower powietrzny HMS MP6540
Najniższa cena
 

Rowery powietrzne airbike

Jazda na rowerze powietrznym to bardzo wymagający trening interwałowy. Dobrze oddziałuje też na nasze mięśnie nóg i pośladków, modelując dolne partie ciała. Airbike sprawdzi się zarówno na siłowni, jak też podczas domowego cardio. Zazwyczaj decydują się na niego osoby doświadczone, które miały już styczność z rowerem treningowym. Zdarza się jednak, że przekonuje on do siebie osoby początkujące, dopiero zaczynające swoją przygodę z rowerkiem treningowym.

Pierwszy rower powietrzny powstał w latach 80. minionego stulecia. To w tym okresie pojawiały się prototypy współczesnego airbike. Pierwszymi tego typu rowerami treningowymi były Assault Airbike. W USA z rowerów powietrznych można było korzystać w klubach sportowych. Potem o nich zapomniano, aby ponownie pojawiły się w 2014. Wtedy to federacja Crossfit postanowiła dać im ponownie szansę. Assault Airbike jest dzisiaj jedną z najczęściej wybieranych marek, jeżeli chodzi o rowery airbike. W sklepie Decathlon dostępne są rowery różnych firm. Poszczególne modele różnią się między sobą poziomem zaawansowania technologicznego oraz funkcjonalnościami.

Co to jest airbike?

Airbike to wyjątkowy sprzęt fitness, ponieważ jest połączeniem kilku innych. Posiada cechy orbitreka, wioślarza i stacjonarnego roweru treningowego. Cechuje się specjalną konstrukcją, która na trenującym wymusza zsynchronizowaną pracę nóg i rąk. To sprawia, że podczas treningu pracują nie tylko nogi, ale również ręce i plecy. Rower angażuje znacznie więcej mięśni do pracy niż typowy rowerek treningowy. Ręce i nogi są siłą napędową wentylatora. Z przodu znajdują się wiatrak i koło napędowe, generujące opór powietrza.

Rowery znalazły swoje zastosowanie w crossficie. Jest to trening wymuszający bardzo duży wysiłek. Ponadto jest wykorzystywany podczas codziennych treningów w klubach fitness. Dobrze sprawdzi się ponadto w treningu domowym. Można wykorzystać go do typowego treningu cardio, ale też podczas rozgrzewki.

Jak działa rower treningowy airbike?

Pomimo hybrydowej budowy rowerka treningowego jest ona stosunkowo prosta. Wyróżniamy cztery jego podstawowe elementy. Są to: siodełko rowerowe, cyrkulator powietrza, uchwyty na ręce i oczywiście pedały. Podczas jazdy, a więc w trakcie pedałowania pokonujemy opór powietrza. Co ciekawe, im szybciej zaczynamy pedałować, tym opór wzrasta. Airbike może posiadać pasek lub łańcuch, w zależności od modelu. Jeżeli jest to pasek, to możemy się spodziewać nieco lżejsze pracy.

W rowerach powietrznych istnieje pewna ważna zależność. Im większy wentylator on posiada, tym większy opór będzie stawiał rower. Ma to znaczenie dla intensywności treningu. Większy wysiłek oznacza tym samym szybsze efekty.

Jak wybrać rower powietrzny?

Airbike mogą używać profesjonaliści i amatorzy. Przy wyborze sprzętu zawsze kieruj się własnymi możliwościami i oczekiwaniami. Jeżeli szukasz roweru powietrznego do swojej siłowni lub klubu fitness, to na pewno musi on być jednocześnie łatwy w obsłudze i uniwersalny. Powinien zaspokajać oczekiwania mniej i bardziej wymagających użytkowników.

Zwróć uwagę na wielkość wentylatora. Jeżeli zależy Ci na bardzo intensywnym treningu, to zdecyduj się na model z większym wentylatorem. Na pewno musi posiadać regulację siodełka, aby bez problemu można było dostosować je do wzrostu użytkownika, co przekłada się na jego wygodę i skuteczność treningu. W przypadku domowego sprzętu, który być może będzie zmieniał swoją lokalizację, ważna jest też waga air bike. Zazwyczaj taki rowerek waży ok. 50 kg. Jeżeli masz ograniczoną ilość wolnego miejsca, na pewno bardziej zainteresują Cię modele o kompaktowych rozmiarach. Wiele rowerów wyposażonych jest w komputer i możliwość zmiany parametrów pracy, a także kontroli spalonych kalorii.

Dlaczego rowerek airbike?

Rowery powietrzne posiadają wiele zalet. Wyróżniają się też cechami charakterystycznymi dla kilku sprzętów fitness jednocześnie. Poznaj mocne strony tych rowerów.

 • Stworzony z myślą o wymagających interwałach. Możliwość zaprogramowania dowolnego treningu interwałowego.
 • Praca mięśni całego ciała jednocześnie dzięki ruchom rąk i nóg.
 • Możliwość wyboru, które partie ciała w danym momencie ćwiczymy - tylko ręce, tylko nogi czy nogi i ręce jednocześnie.
 • Idealny do treningu o każdym poziomie intensywności.
 • Podczas treningu ruch kończyn jest wyjątkowo bezpieczny, polecany jest w wielu przypadkach podczas rehabilitacji.

  Trening na rowerze powietrznym

  Większość modeli posiada kilka programów interwałowych do wyboru. W ten sposób możemy ułożyć tygodniowy, a nawet miesięczny plan treningowy. Wśród dostępnych opcji są mniejsze i większe wyzwania, treningi HIIT i tabaty, a więc ciężko jest się nudzić. W trakcie przyśpieszonego ruchu trwającego 20 sekund spalamy aż 17 kcal. Zazwyczaj trening interwałowy podzielony jest na 8 serii, a trening jest krótki, trwa od kilku do kilkunastu minut.

  Rowery powietrzne to sprzęty o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Pozwalają na przeprowadzenie treningu interwałowego i wytrzymałościowego, a także na ćwiczenie mięśni nóg i rąk jednocześnie lub osobno. W sklepie Decathlon znajdziesz wiele różnych modeli airbike, dzięki czemu z powodzeniem wybierzesz opcję idealną dla siebie.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę