Akcesoria jeździeckie 180 ofert

ŚWIĄTECZNE PREZENTY
ODBIERZESZ SPRINTEM

SPRAWDŹ
Kask jeździecki 120
Sportowe prezenty
FOUGANZA Kask jeździecki 120

109,99 zł 139,99 zł - 30 zł

(37)
U Ciebie za 2 dni
Kask jeździecki Fouganza 100 niebiesko czarny
Ecodesign
Kask jeździecki 500
Sportowe prezenty
FOUGANZA Kask jeździecki 500

169,99 zł

(55)
U Ciebie za 2 dni
Worek na kask
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Worek na kask

34,99 zł

(2)
U Ciebie za 2 dni
Ostrogi z paskami zaokrąglone damskie 20 mm
FOUGANZA Ostrogi z paskami zaokrąglone damskie 20 mm

34,99 zł 17,50 zł/pce

(6)
U Ciebie za 2 dni
Palcat FOUGANZA 500
FOUGANZA Palcat FOUGANZA 500

29,99 zł

(13)
U Ciebie za 2 dni
Paski do ostróg 500 skórzane
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Paski do ostróg 500 skórzane

29,99 zł 15 zł/pce

(4)
U Ciebie za 2 dni
Palcat 100 pleciony 69 cm
FOUGANZA Palcat 100 pleciony 69 cm

24,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Ostrogi z paskami kwadratowe męskie 20 mm
Najlepiej oceniany
FOUGANZA Ostrogi z paskami kwadratowe męskie 20 mm

34,99 zł 17,50 zł/pce

(1)
U Ciebie za 2 dni
Palcat 140 Multi 58 cm dla dzieci
FOUGANZA Palcat 140 Multi 58 cm dla dzieci

24,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Kask jeździecki 100
Koniec serii
FOUGANZA Kask jeździecki 100

89,99 zł 119,99 zł - 30 zł

(50)
U Ciebie za 2 dni
 

Akcesoria jeździeckie - przygotuj się na jazdę konną

Jeździectwo to niezwykle wymagający, a zarazem niebezpieczny sport. Przynosi on jednak wiele satysfakcji. Już od wielu lat konie uchodzą za zwierzęta, które przynoszą spokój i gwarantują również inne korzyści dla osób, które spędzają z nimi czas. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jazdą konną, przyda Ci się kilka podstawowych elementów. Wiele z nich pełni rolę nie tylko estetyczną, lecz przede wszystkim ochronią Cię przed bolesnymi otarciami, a nawet upadkiem z konia. Nie należy ich zatem pomijać. Jeśli jednak masz już doświadczenie w konkursach jeździeckich, możesz sprawdzić nasze nowości.Podobnie sprawa wygląda z samym zwierzęciem. Każde z nich ma różne zapotrzebowania. Dodatkowy wpływ na dobór wyposażenia jeździeckiego ma dyscyplina, którą uprawiają. Sprzęt do gry w polo znacząco różni się od tego do woltyżerki. Jest jednak kilka koniecznych akcesoriów, które koń powinien mieć niezależnie od rodzaju startów. W sklepie Decathlon.pl znajdziesz zarówno coś dla siebie, jak i swojego czworonożnego towarzysza.

Sprzęt jeździecki - co przyda się na każdej wyprawie?

Sprzęt do jazdy konnej powinien składać się z kilku ważnych elementów. Ochrona głowy jest tu kluczowa, dlatego zanim wsiądziesz na konia, wybierz kask jeździecki. Można go podzielić ze względu na posiadanie regulacji, jakość wentylacji oraz wagę. Wszystkie sprzedawane toczki powinny być także zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Kask musi być przede wszystkim wygodny. Zwykle kupowany jest na kilka lat, dlatego warto przyłożyć dużą wagę do odpowiedniego wyboru. Po drugie, można kierować się również materiałem, z jakiego są tworzone. Część z nich wykonana jest z bardziej szlachetnych elementów. Często występują w nich skórzane obszycia oraz wkładki antybakteryjne. Wiele z nich jest bardzo lekkich, co zawdzięczają kompozytowej technologii produkcji.Kolejnym wyborem powinna być jeździecka kamizelka ochronna. Ewentualny upadek nie będzie bardzo bolesny, a dodatkowo zabezpieczy ona Twoje ciało przed kontuzjami. Coraz nowsze modele są również bardziej designerskie, co pozwoli Ci dobrać resztę stroju pod kolor i krój kamizelki. Do niej warto dobrać dobrej jakości bryczesy. Wykonywane są z elastycznej i oddychającej tkaniny. Posiadają również specjalny lej od wewnętrznej strony. Zapobiega on otarciom kolan, a także dodaje przyczepności w siodle. Dzięki temu nie będziesz się ślizgać podczas próby skoku przez przeszkody czy nawet drzewo, które można spotkać w terenie. W internetowym sklepie jeździeckim znajdziesz także buty do jazdy konnej. Dla ochrony swoich nóg warto zakupić sztyblety, oficerki bądź nawet czapsy. Te ostatnie można stosować do sztybletów, dzięki czemu zapewniona będzie odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Sprzęt dla konia - jak wybrać?

Gdy sam jeździec jest już odpowiednio ubrany, warto przemyśleć kwestię artykułów jeździeckich dla naszego czworonożnego towarzysza. W ofercie online sklepu Decathlon.pl znajdziesz wysokiej jakości akcesoria do jazdy konnej. Bez względu na uprawianą dyscyplinę, należy dbać o czystość zwierzęcia. Miękka szczotka, zgrzebło czy kopystka to jedne z elementów, dzięki którym nie będzie miało ono zaklejek. Przez nie najczęściej dochodzi do obtarć, a nawet odparzeń. Uporczywy kurz można także ściągnąć za pomocą mokrych chusteczek. Aby sierść pięknie lśniła, w rozczesywaniu może pomóc również specjalny spray.Konie mogą mieć też elementy odzieży na sobie. Różni się ona jednak od tej, która przeznaczona jest dla jeźdźca. Mowa tu o ochraniaczach i owijkach na nogi. Ta kategoria uzależniona jest od uprawianej dyscypliny. W przypadku skoczków częściej wykorzystywane są ochraniacze, natomiast ujeżdżeniowcy używają owijek. Wybór jest w dużym stopniu uzależniony od poziomu narażenia na uderzenia. W naszym sklepie jeździeckim znajdziesz również czaprak, który zapewni zwierzęciu większy komfort podczas noszenia siodła. Jego wybór uzależniony jest od gustu jeźdźca, a także od rodzaju siedziska.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę