Kostki do jogi

(25)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą i odbiorem już za 1h!

Darmowy odbiór w sklepie Decathlon już za 1h!

ZOBACZ JAK TO ZROBIĆ
Kostka do jogi
Ecodesign
KIMJALY Kostka do jogi

49,99 zł

(18)
U Ciebie za 2 dni
Kostka do jogi
KIMJALY Kostka do jogi

24,99 zł

(40)
U Ciebie za 2 dni
Klocek do jogi Kimjaly drewniany
Ecodesign
KIMJALY Klocek do jogi Kimjaly drewniany

69,99 zł

Sprawdź dostępność w sklepie
 

Kostki do jogi dla poprawności wykonywania ćwiczeń

Są przeznaczone do wykonywania ćwiczeń wymagających znacznego rozciągania. Szczególnie na początku mogą pojawić się problemy z niektórymi pozycjami ze względu na jeszcze niedostateczną elastyczność ciała, co oczywiście zmieni się wraz z kolejnymi treningami. Kostki do jogi są jednymi z ważniejszych i częściej stosowanych akcesoriów. Ułatwiają wykonywanie ćwiczeń i zwiększają bezpieczeństwo ruchu. Potraktuj je, jako pomoc przy dążeniu do uelastycznienia swojego ciała. Dzięki nim trudniejsze ćwiczenia wykonasz bardziej precyzyjnie, poczujesz się pewniej i z większą łatwością będziesz kontrolować każdy ruch, mając większą świadomość swojego ciała i zwiększając jego możliwości.

Jak dobrze wykorzystać kostki do jogi?

Są niezastąpione podczas nauki wielu pozycji, w tym asan. Kostki do jogi pełnią funkcję podpory podczas praktycznie każdej pozycji – siedzącej, stojącej i leżącej, ale również przy skrętach. Są wykorzystywane w treningu na każdym stopniu zaawansowania, korzystają z nich nawet doświadczeni jogini. Nie tylko ułatwiają wykonywanie ćwiczeń, lecz także zapobiegają kontuzjom, które często wynikają z nieprawidłowego ruchu ciała. Klocki do jogi są bardzo poręczne, nie zajmują dużo miejsca i są stosunkowo lekkie, dlatego na pewno znajdziesz dla nich miejsce w swojej torbie treningowej.

Rodzaje klocków do jogi

Klocki do jogi wykonuje się z różnych materiałów, co ma wpływ na ich trwałość, cenę, wagę i komfort użytkowania. Najlżejsze są piankowe kostki do jogi. Cechują się wysoką odpornością na odkształcenia i zachowują swoją odpowiednią twardość, nawet przy częstym stosowaniu. Wykonane są z tworzywa sztucznego, co pozwala producentom zaproponować bardzo szeroką paletę kolorystyczną. Alternatywą jest klocek wykonany z korka. Jego powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a gęstość na poziomie 300 kg/m3 zapewnia dobrą równowagę. To produkt ekologiczny, wykonany z naturalnego materiału, doskonale wpisuje się w koncepcję kultury jogi, w której kluczowa jest harmonia człowieka z naturą. Najcięższą wersją kostek do jogi są kostki drewniane, stosunkowo często spotykane w klubach fitness, na zajęciach z jogi.

Chcesz się przekonać, jak bardzo poprawi się komfort ćwiczeń z wykorzystaniem klocka do jogi? W sklepie Decathlon na pewno znajdziesz kostkę do jogi odpowiednią dla siebie. Sprawdź również paski do jogi w ofercie Decathlon.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę