Smary, narzędzia i akcesoria do narciarstwa biegowego

48 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Pokrowiec na narty Snowsport Ski Bag Orange 6in1
Najniższa cena
Cyklina Inovik SCRAPER 100
Najniższa cena
INOVIK Cyklina Inovik SCRAPER 100

29,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Smar Swix PS8 Red, -4°C/+4°C - 60g
SWIX Smar Swix PS8 Red, -4°C/+4°C - 60g

39,99 zł 666,50 zł/kg

U Ciebie za 2 dni
Żelazko do smarowania Swix
SWIX Żelazko do smarowania Swix

199,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Smar Swix PS7 Violet -2°C/-8°C / 60g
SWIX Smar Swix PS7 Violet -2°C/-8°C / 60g

39,99 zł 666,50 zł/kg

U Ciebie za 2 dni
Gogle Sniper Evo
JULBO Gogle Sniper Evo

269,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Klamry mocujące T0790K Swix
SWIX Klamry mocujące T0790K Swix

159,99 zł

U Ciebie za 11 dni
Foki moherowe XC S 900
INOVIK Foki moherowe XC S 900

169,99 zł

U Ciebie za 2 dni
Smar PS6 Blue -6°C/-12°C - 60g
SWIX Smar PS6 Blue -6°C/-12°C - 60g

39,99 zł 666,50 zł/kg

U Ciebie za 2 dni
Smar Vauhti ONE LD LIQUID GLIDE +5 / -10°C
VAUHTI Smar Vauhti ONE LD LIQUID GLIDE +5 / -10°C

99,99 zł 1249,88 zł/l

Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
Smar w płynie Vauhti pure one mid +2 / -4°c
VAUHTI Smar w płynie Vauhti pure one mid +2 / -4°c

99,99 zł 1249,88 zł/l

Brak zapasu online, produkt dostępny tylko w sklepach stacjonarnych.
Foki Inovik 150_AD_JR_CN
INOVIK Foki Inovik 150_AD_JR_CN

149,99 zł

U Ciebie za 2 dni
 

Smary i akcesoria do narciarstwa biegowego w ofercie sklepu Decathlon

W ofercie sklepu sportowego Decathlon znajdziesz szeroki wybór smarów, wosków i akcesoriów do narciarstwa biegowego - do konserwacji, transportowania i przechowywania nart biegowych, kijków oraz butów. Oferujemy także niezbędne narciarzowi sprzęty i pokrowce. Posiadamy produkty do smarowania nart na gorąco i na zimno. Oferujemy specjalne żelazko do podgrzewania smarów do nart biegowych oraz do naklejania fok na ślizg. Mamy także wszelkie niezbędne akcesoria do serwisu nart takie jak między innymi szczotki do oczyszczania ślizgów, imadła do trzymania nart w czasie serwisowania, stół serwisowy oraz cykliny. Ponadto, w Decathlon kupisz także dostosowane do nart zjazdowych i biegowych pokrowce i futerały a także różnego typu torby, zapięcia do nart i ochraniacze na buty, które sprawdzą się w transporcie. A jeśli szukasz bidonów zapinanych na pasie, etui na telefon, plecaków sportowych czy gogli, również możesz liczyć na nasz asortyment. Podobnie, jeżeli poszukujesz fok do nart biegowych. Mamy więc wszystko, czego potrzebuje każdy narciarz, zarówno ten zaawansowany, jak i ten, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z tą wspaniałą dyscypliną sportową.

Smarowanie nart biegowych do stylu klasycznego i łyżwiarskiego - stół, imadła, szczotki

Smarowanie nart to podstawa odpowiedniej pielęgnacji sprzętu sportowego. Znacznie przedłuża ono żywotność nart i chroni ślizg przed różnego typu zniszczeniami. Mikroskopijnej wielkości pory, z których składa się struktura ślizgu, powodują wnikanie zabrudzeń do środka nart. Aby uniknąć korozji chemicznej, która prowadzi do zniszczenia sprzętu, należy go regularnie zabezpieczać. W tym celu stosuje się różnego rodzaju smary i woski. Zarówno wosk jak i smar nadaje nartom lepszy poślizg, ale posiada też właściwości konserwacyjne. Zanim jednak nałoży się smar narciarski, należy najpierw zadbać o dokładne oczyszczenie ślizgów z wszelkich zabrudzeń. Służą do tego specjalne szczotki nylonowe lub miedziane. Ich włosie pozwala na oczyszczenie zagłębień w powierzchni ślizgu ze starego smaru i innych zabrudzeń. Gdy narty są już odpowiednio oczyszczone, można przejść do ich smarowania. Najlepiej zrobić to na specjalnym stole serwisowym, który kupisz w Decathlon. Jest on regulowany pod względem wysokości, dlatego zapewnia komfort bez względu na wzrost użytkownika. Po zakończeniu czynności serwisowych można go złożyć i odstawić do szafy bądź pomieszczenia gospodarczego. Nie zajmuje bowiem zbyt wiele miejsca. Jeżeli nie masz jednak chęci nabycia stołu, możesz zamówić imadła, które przytrzymają narty na dowolnej płaskiej powierzchni. Dzięki niedużej wielkości, możesz zabierać je ze sobą na wyjazd, aby mieć możliwość nasmarowania nart nawet poza domem.

Konserwacja ślizgu nart biegowych - żelazka, smary, woski, szczotki i cykliny

Po dokładnym oczyszczeniu nart, rozstawieniu stołu serwisowego i przymocowaniu swojego sprzętu za pomocą imadeł, można przejść do kolejnego etapu pielęgnacji. Jest nim oczywiście nałożenie smaru lub wosku na ślizg. Smary zapewniają bowiem nartom nie tylko konserwację, ale również lepszy poślizg. W Decathlon znajdziesz zarówno smary w formie płynnej jak i w blokach. Smary ślizgowe w płynie nakłada się niezwykle łatwo. Robi się to bowiem za pomocą wacika. Do użycia zawierającego parafinę wosku w kostce lub smaru w bloku wymagane jest żelazko. Nakłada się je bowiem w bardzo wysokiej temperaturze. Żelazko roztapia smar do nart biegowych i równomiernie rozprowadza go po ślizgu. Sprzęt ten wyposażony jest w termostat i oznaczenie świetlne, dlatego odpowiednia temperatura jest gwarantowana przez cały czas używania go. Po nasmarowaniu nart, bez względu na to czy jest to smar na trzymanie, smar trzymający czy smar poślizgowy, należy usunąć jego nadmiar z powierzchni ślizgu. Robi się to za pomocą cykliny. Po wycyklinowaniu ślizgu, trzeba jeszcze tylko wyszczotkować go nylonowym włosiem. Tak nasmarowane narty gotowe są do jazdy lub przechowania do czasu rozpoczęcia kolejnego sezonu zimowego.

Transport nart biegowych - torby, pokrowce, zapięcia, ochraniacze na buty biegowe

Przechowywanie i przewożenie nart w bezpieczny sposób wymaga użycia odpowiedniego pokrowca. W strefie narciarstwa biegowego w sklepie Decathlon kupisz zarówno pokrowce dla osób dorosłych jak i dla dzieci. Oferujemy pokrowce na narty, pokrowce na kije narciarskie i pokrowce na komplety, w których pomieścisz biegówki i kije, a nawet buty. Oferujemy pokrowce na kółkach na dwie pary nart i kijków, wyścielane miękką gąbką, która zabezpiecza sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi. Posiadamy pojemne pokrowce z pasem zakładanym na ramię, do którego zmieszczą się dwie pary nart wraz z kijami. Oferujemy także pokrowce pojedyncze, które posiadają aż cztery różne sposoby przenoszenia a nawet takie, które można przenosić nawet na sześć sposobów. Liczba sposobów zależna jest od liczby uchwytów i pasów, w które wyposażone są pokrowce. W Decathlon znajdziesz także rozwiązanie dla trojga narciarzy, ponieważ posiadamy torby mieszczące aż trzy pary nart do uprawiania sportów zimowych. Ponadto nabyć możesz u nas także pokrowce na kije narciarskie. Są one kompatybilne z niektórymi torbami na narty, z którymi można je spiąć w jedną całość. Poza pokrowcami i torbami, w ofercie mamy także zapięcia do biegówek. Pomagają utrzymać narty w taki sposób, aby ich krawędzie nie ocierały się o siebie.

Akcesoria narciarskie - sprawdź ochraniacze na buty, bidony, pokrowce na telefon, plecaki, gogle

Jazda na biegówkach oznacza dla butów trudne warunki. Niska temperatura zewnętrzna, porywisty wiatr i duża wilgoć powodować mogą ich zniszczenie a także dyskomfort podczas uprawiania sportu. Aby zachować obuwie w dobrym stanie, producenci sprzętu sportowego stworzyli specjalne ochraniacze. Nie tylko chronią one buty przed działaniem czynników zewnętrznych, ale także pozwalają na zachowanie ciepła w środku obuwia. Dzięki temu narciarz może komfortowo poruszać się po śniegu, bez obawy o przemoczenie butów. Należy jednak pamiętać, że bieganie na nartach to duży wysiłek, dlatego warto zawsze pomyśleć o nawodnieniu. W Decathlon kupisz bidony na wodę zakładane na pas. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba się zatrzymywać za każdym razem, gdy zachce nam się pić. Regulowany pas na bidon posiada także mniejsze kieszonki, do których schować można drobne akcesoria oraz telefon. Aby bateria nie wyładowała się zbyt szybko, jak to bywa w niskich temperaturach, telefon schować można do dedykowanego mu pokrowca. Jest on miękki i watowany, zapewnia więc odpowiedni poziom ciepła. A gdy planujesz dłuższy bieg i potrzebujesz plecaka, który pomieści wszelkie niezbędne rzeczy, w naszej ofercie znajduje się odpowiedni model. Dedykowany biegom narciarskim plecak, wyposażony jest bowiem w wodoodporną komorę na buty, komorę na odzież, wodoodporny dywanik, który usprawnia zmianę obuwia a także kieszonkę na okulary, kieszeń na drobne akcesoria oraz specjalne etui na smar. Spokojnie zmieścisz więc w nim także gogle, które nabyć możesz w naszym sklepie. Wyposażone w sferyczne szkła, chronią oczy przed odbijającymi się od śniegu promieniami słonecznymi.

Foki - moherowe i mieszane akcesoria do narciarstwa biegowego

W sklepie internetowym Decathlon znaleźć można różnego rodzaju foki do nart. Posiadamy foki moherowe i mieszane, które wykonane są z moheru i nylonu. Jest to sprzęt niezwykle przydatny w biegach narciarskich. Pozwala na nieześlizgiwanie się ze stoku podczas podchodzenia pod górę. Foki posiadają specjalne włosie, które umożliwia dobry poślizg podczas jazdy, uniemożliwiając ześlizgiwanie się z górki. Podchodzenie pod górę wymaga jednak odpowiedniej techniki jazdy. Foki jedynie wspierają ten proces. To akcesorium do sportów zimowych z czasem ulega zużyciu. Zużyte foki tracą swoje właściwości, dlatego należy je co jakiś czas wymieniać na nowe. Nie da się określić precyzyjnie tego okresu, ponieważ zależy od intensywności i częstotliwości używania fok. Jeśli Twoje foki wymieniają wymiany, zgłoś się do serwisu Decathlon. Zrobimy to za Ciebie. Jeśli wolisz zrobić to samodzielnie, sprawdź stan swoich fok i upewnij się, że wymagają wymiany. Przytwierdź narty do stołu serwisowego imadłami z regulowaną siłą nacisku a następnie umieść ściereczkę w miejscu, w którym znajdują się foki. Użyj żelazka w celu rozgrzania kleju i usuń podgrzaną fokę a następnie nałóż nowy egzemplarz. Pamiętaj o tym, że aby foki spełniały swoją rolę, należy je umieścić w odpowiedni sposób, tak aby włosie skierowane było do tylnej części biegowych nart.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę