Kijki trekkingowe

(79)
Skip categories Skip categories
Decathlon Rent

WYPOŻYCZ NOSIDEŁKO

SPRAWDŹ OFERTĘ
1 kijek turystyczny Forclaz MT500
Najlepsza jakość i cena
Kijek turystyczny MH500 dla dzieci
1 kijek turystyczny Forclaz MT100 Ergo
 

Kijki trekkingowe opanowały górskie szlaki

Miłośnicy gór świetnie znają aktualne trendy, jakie obowiązują w akcesoriach turystycznych. Wiedza, że zakup kijków trekkingowych pomoże im pokonać przy mniejszym wysiłku dłuższe trasy i strome podejścia. Początkujący taternicy wciąż zastanawiają się, dlaczego kije trekkingowe tak licznie opanowały górskie szlaki. Odpowiedź jest prosta – są wsparciem podczas dłuższych wędrówek.

Kije trekkingowe nie są kijami do nordic walking, często jednak są to produkty utożsamiane ze sobą i kupowane zamiennie. Ich wykorzystanie niezgodnie z przeznaczeniem może jedynie utrudnić wędrówkę, podczas gdy ich podstawowym założeniem jest ułatwienie wędrowcom pokonywanie kolejnych kilometrów i wzniesień. Pamiętaj o tym, aby zawsze dopasowywać sprzęt do konkretnej aktywności. Uniwersalne rozwiązania w tym zakresie nie istnieją, być może dlatego, nierzadko stawiamy sobie trudne pytania – czy warto jest decydować się na zakup? Warto, ale dlaczego?

Podejdź pod górę szybciej – kije trekkingowe w dłoń!

Mają pozytywny wpływ zarówno na komfort wędrówki, ale też na nasze zdrowie. Pomagają z większą łatwością poruszać się po trudnym terenie, zarówno tym nizinnym, jak też górskim. Idziemy szybciej, pewniej i z mniejszym wysiłkiem. Kije trekkingowe umożliwiają ponadto zachowanie równowagi na bardzo nierównej nawierzchni, wobec czego ograniczają ryzyko upadku i wystąpienia kontuzji i niebezpiecznych dla zdrowia urazów.

Kije trekkingowe skutecznie odciążają stawy i kolana, czyli te części ciała, które są szczególnie kontuzjogenne wśród piechurów i alpinistów. To jeden z większych powodów, dla których na szlaku zobaczysz przemierzających z kijami trekkingowymi kilometry turystów, również amatorów górskiej wspinaczki.

Kije trekkingowe warte Twojej uwagi

W Decathlon znajdziesz ich szeroki wybór, ale pomożemy Ci wybrać te, które dla Ciebie będą najlepsze. Wszystkie nasze kije trekkingowe cechują się lekkością, ich długość jest regulowana, a więc z powodzeniem dostosujesz je do swojego wzrostu. Są propozycje dla miłośników okazjonalnych wędrówek, jak np. kije trekkingowe ARPENAZ 200 QUECHUA. Do regularnych wędrówek po górach polecamy w sposób szczególny kije trekkingowe Komperdell Ridge HIKER KOMPERDELL z systemem szybkiej regulacji oraz korkową rękojeścią.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę