Jak wybrać rower szosowy?

Wybierając rower szosowy, należy zastanowić się przede wszystkim, gdzie będzie on użytkowany. Czy ma to być środek transportu w mieście, czy też rower do uprawiania kolarstwa szosowego.
Bardzo ważnym parametrem przy kupnie roweru jest wielkość ramy, uzależniona od naszego wzrostu. Przy każdym rowerze szosowym znajduje się tabela wskazująca, jaka wielkość jest odpowiednia do danego wzrostu. Wszystkie rowery szosowe przeznaczone są dla osób o wadze do 100 kg wagi. Po rozważeniu naszych potrzeb wybierać będziemy spośród:
Rowerów szosowych rekreacyjnych Rowerów szosowych wyścigowych

Jak wybrać rower szosowy rekreacyjny?

Dla kogo?

Rowery szosowe rekreacyjne, zwane też rowerami szosowymi turystycznymi, przeznaczone są przede wszystkim do użytku jako rowery do rekreacyjnego pokonywania znacznych odległości oraz jako środek transportu w ruchu miejskim. Od rowerów szosowych wyścigowych odróżnia je przede wszystkim inna geometria ramy, co zapewnia bardziej komfortową, wyprostowaną pozycję.

Jak wybrać rozmiar?

Rowery te przeznaczone są dla osób o wzroście od 154 do 200 cm. Przy każdym rowerze szosowym znajduje się tabela wskazująca jaką wielkość należy wybrać, dopasowując ją do naszego wzrostu.

Różnice pomiędzy modelami

Różnice pomiędzy modelami polegają na zastosowanych komponentach. Najniższy model nie posiada karbonowego widelca zastosowanego w pozostałych. Ponadto rowery te różnią się zastosowanymi przerzutkami, hamulcami, kołami, jak również wagą.

Zobacz ofertę rowerów szosowych miejskich (fit)
rower maluchy

Jak wybrać rower szosowy wyścigowy?

Dla kogo?

Rowery szosowe wyścigowe przeznaczone są do uprawiania kolarstwa. Znajdują się tutaj rowery idealne zarówno dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, traktują go jako hobby, jak i takich, które intensywnie trenują i startują w zawodach.

Jak wybrać rozmiar?

Rowery te przeznaczone są dla osób o wzroście od 154 do 200 cm. Przy każdym rowerze szosowym w galerii zdjęć znajduje się tabela wskazująca, jaką wielkość należy wybrać dopasowując ją do naszego wzrostu.

Różnice pomiędzy modelami

Rowery szosowe różnią się zastosowanymi komponentami, jak przerzutki, koła etc. Ramy modeli z dopiskiem „CF” w nazwie wykonane są w całości z karbonu. Modele z dopiskami „AFGF” charakteryzują się zastosowaniem w nich hamulców tarczowych.

Zobacz ofertę rowerów szosowych wyścigowych
rower biegowy
Kaski dla dzieci