unifiber

Bom UNIFIBER Modular Alu HD Monocoque V-Grip

od 1162,70 zł 1550 zł - 387 zł

Najniższa cena w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1550 zł

Paypo logo

Kup teraz, zapłać za 30 dni

Rozmiar:

Sprzedawane i wysłane przez

Niedostępny w sklepach stacjonarnych

Prosty zwrot do

przez 30 dni

Pomoc specjalisty

UNIFIBER Bom Modular Alu HD Monocoque V-Grip

Alu Modular HD Boom Monocoque V-Grip

Unifiber Modular HD z serii V-grip charakteryzują się ergonomicznym kształtem rurki. Ten innowacyjny uchwyt zwiększa wygodę użytkowania i zapewnia efektywny chwyt nawet podczas bardzo długich sesji na wodzie. Dodatkowo zasadniczo podnosi sztywność takiego bomu.

Bomy z serii HD (Heavy Duty) zostały wykonane ze wzmocnionego aluminium o zwiększonej grubości ścianki - aby zapewnić maksymalną wytrzymałość oraz optymalną twardość.

Rozmiary 180-230 posiadają szerszy nok, który idealnie sprawdza się podczas użytkowania większych żagli. Dodatkowo 29mm średnicy zwiększa wytrzymałość i sztywność.

Poprzez bardzo precyzyjne zaprojektowanie kształtów i średnic w bomach Unifiber HD, w połączeniu z odpowiednią grubością aluminium, można powiedzieć, że jeśli chodzi o sztywność, prawie dorównują one bomom węglowym. Poprzez anodowanie tylnego odcinak (noku bomu) uzyskano efekt większej odporności na korozję i utlenianie się aluminium, co przedłuża żywotność tych bomów.

Oprócz wysokiej jakości surowców kolekcja Modular wyróżnia się w świecie windsurfingu dzięki pionierskiemu podejściu "Configure Me". W nowych bomach Unifiber umożliwiono łatwe zdejmowanie oraz zakładanie głowicy na różne warianty, rodzaje oraz długości rurek. Zakładanie i zdejmowanie głowicy zabiera zaledwie kilka sekund, jest proste i bez wysiłkowe – nie trzeba również do tego żadnych narzędzi. Dzięki temu bomy Modular są o wiele bardziej wszechstronne i budżetowe, ponieważ nie wymagają zakupu różnych bomów w różnych rozmiarach, lecz indywidualnych części. Możesz posiadać jedną głowicę, jeden nok i zestaw różnych rurek w różnych długościach. To zdecydowana zaleta – ograniczasz budżet na sprzęt; łatwiej go przewozisz i przechowujesz.

Wkrocz w nową erę windsurfingu z bomem Unifiber Modular HD, którego sztywność i wytrzymałość usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego ridera.

Cechy

  • Głowica bomu Modular "Configure Me" jest kompatybilna z masztami RDM i SDM
  • Zwiększona grubość ścianki w konstrukcji bomów HD zwiększa wytrzymałość i nadaje optymalną sztywność
  • Pianka EVA o zwiększonej gęstości i trwałości, co czyni go bardziej odpornym na ścieranie (chroni podczas taklowania na twardej powierzchni)
  • Delikatnie szerszy nok w modelach 140 i 160 oraz znacznie szerszy nok w modelach 180 i 200, pozwala na wykorzystywanie współczesnych krojów żagli, nie zakłócając ich profilu
  • Anodowany nok zapobiega rdzewieniu i zwiększa żywotność
  • W zestawie znajdują się śruby wzmacniające ("Performance bolts"), które podnoszą sztywność głowicy o około 15%
  • Bomy HD są nieco cięższe od zwykłych tanich bomów aluminiowych, ale za to sporo mocniejsze i żywotne
  • Wyjątkowy kształt uchwytu bomu V-Grip ułatwia długie sesje, ale wymaga przyzwyczajenia

Poziom zaawansowania

Każdy poziom

Wgrywanie

Poziom zaawansowania

Każdy poziom