Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!
Sprawdza się w sporcie – Decathlon

Sprawdza się w sporcie

Skąd pewność, że sprawdzamy się w sporcie?

Skąd ta pewność, że sprawdzamy się w sporcie? Bo sami jesteśmy sportowcami, sami też projektujemy nasze produkty - znamy je z pierwszej ręki. Nogi też. Wiemy więc, jak jest w sporcie naprawdę, na co dzień: że zamiast boiska czasem gracie na osiedlowym betonie, a kolano pomaga Wam dopchnąć więcej do plecaka. A to co wiemy, zamieniamy w produkty, które sprawdzają się w sporcie. Waszym sporcie.

01
Sprawdza się w sporcie

Zawsze może być lepiej

Ta sportowa myśl towarzyszy nam na każdym kroku. Bez przerwy szukamy innowacyjnych rozwiązań i tworzymy nowe produkty, które rewolucjonizują rynek. Tak, abyście mogli poprawiać swoje wyniki i doświadczać nowej jakości w Waszym sporcie.
Przykład? Buty Kiprun Ultralight, które sprawdzają się na trasie.

02

Buty do biegania Kiprun Ultralight
męskie KALENJI

System up’bar

To nasz sposób na lepszą dynamikę biegu. Wszystko dzięki piance EVA o większej gęstości z przodu oraz wstawce z żywicy TPU (Pebax®). Te rozwiązania pomagają w wykorzystywaniu odzyskiwanej energii.

Technologia seamless

W tym modelu zastosowaliśmy na wierzchu buta zupełnie nowy bezszwowy materiał. Dokładnie przylega do kształtu stopy, ogranicza otarcia i zapewnia lepszą oddychalność.

Nowy lepszy drop

6 milimetrów, które robi różnicę… pomiędzy wysokością przodu buta, a wysokością pięty. Nachylenie sprzyja dynamice podczas zawodów i szybkich biegów tempowych.

But
03

Bycie liderem
zobowiązuje

Technologie w rowerze MTB XC 100 to dopiero początek długiej listy naszych innowacyjnych rozwiązań. Znajduje się na niej również odbijający promienie słoneczne i dający 99% zaciemnienia materiał Fresh&Black, który stał się odpowiedzią na bolączki milionów pasjonatów kempingu.

Podobnie zresztą jak system Dry-top dla fanów snorkelingu. Woda, która trafia przez nieszczęsną rurkę do ust to już przeszłość. Teraz nasz pływak szczelnie zatyka otwór fajki podczas zanurzenia. Przeglądając nasze produkty – sprawdzajcie, w jakie technologie wyposażyliśmy nasze sprzęty!

04

Jak wygląda droga
do
wysokiej jakości
produktów?

Pierwszy krok – kreślimy projekty

Produkujemy sprzęt dla 78 sportów sygnowanych markami „by Decathlon”, czyli Quechua, Kalenji, B’Twin czy Nabaiji. Każda praca nad nowym produktem zaczyna się od szkicu na kartce papieru lub w programie graficznym. Już na starcie podejmujemy mnóstwo decyzji. Na przykład, gdzie przebiegać ma szew, jaka ma być oddychalność, ile ma ważyć, o kolorze już nie wspominając.

Drugi krok – tworzymy prototypy


Prototyp, czyli pierwszy model nowego sprzętu lub innowacyjnej technologii. Nie zawsze musi to być cały produkt. Czasami zaczynamy od podeszwy i znajdującego się w niej systemu lub po prostu materiału, z którego docelowo wykonany zostanie nasz plecak. Praca na tych pojedynczych elementach pozwala nam szybciej przejść do kolejnego etapu – testów.

Trzeci krok – testujemy jakość

Sprawdzamy, czy efekt pracy projektantów odpowiada na Wasze potrzeby. Zanim produkt trafi na półki sklepów Decathlon, testujemy m.in. czy jest gotowy na różne warunki atmosferyczne lub sytuacje z życia wzięte. Dla naszych inżynierów próby odporności kurtki na wiatr czy przyczepności obuwia to codzienność.

Czwarty krok – wszystko od nowa

Jeśli jesteśmy zadowoleni z prototypu, to zabieramy się za testowanie gotowego produktu. W innym wypadku wprowadzamy poprawki i wracamy do początku. Jednak, nawet gdy wszystko przebiega pomyślnie, to i tak nasza praca nigdy się nie kończy. Zaraz po wprowadzeniu produktu na rynek, zakasujemy rękawy i myślimy, co zrobić, aby był jeszcze lepszy.

05

KALENJI RUN SUPPORT
od DECATHLON
Sprawdzają się w sporcie

Lekkość

Na wagę buta wpływa fakt, że są wykonane z jednego kawałka materiału Mesh 3D. Ta technologia zmniejsza również ryzyko obtarć oraz podrażnień do zera.

Trzymanie stopy

Support to nie tylko część nazwy tego modelu, ale również jedna z jego głównych zalet. Zapewnia go tylne wzmocnienie osłaniające piętę oraz elastyczny system sznurowania.

Amortyzacja

Circular System w podeszwie chroni Wasze stawy, plecy i kolana przed wstrząsami, które wywoływane są przez uderzenie stopy o podłoże. Czy wiecie, że wstrząsy te mogą odpowiadać nawet trzykrotności wagi biegacza!

But

Poznaj inne produkty, które sprawdzają się w sporcie!

Sprawdza się w sporcie

Filozofia Decathlon

Sport dostępny dla wszystkich – to nasza filozofia. Wierzymy, że każdy zasługuje na jakościowy sprzęt niezależnie od dyscypliny, stopnia zaawansowania oraz zasobności portfela. Dlatego tworzymy sprzęt dla pasjonatów ponad 70 sportów, myślimy o początkujących i regularnych użytkownikach oraz oferujemy produkty, które zawsze są najwyższej możliwej jakości w danej kategorii cenowej. Tak, aby każdy mógł się sprawdzać w swoim sporcie.

08