Hantle

145 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Zestaw hantli Spokey EGIR
SPOKEY Zestaw hantli Spokey EGIR

129,99 zł 159,99 zł - 30 zł

Hantel HEX DUMBBELL 10KG
CORENGTH Hantel HEX DUMBBELL 10KG

169,99 zł 17 zł/kg

(21)
U Ciebie za 2 dni
Sztangielki – sztanga w walizce chrom HMS STC
Najlepiej oceniany
Zestaw hantli sześciokątnych Spokey Monster
Najlepiej oceniany
Hantle chromowane HMS CHD (2 szt.)
HMS Hantle chromowane HMS CHD (2 szt.)

od 99 zł 119 zł - 20 zł

Sztangielki w walizce HMS ST20
HMS Sztangielki w walizce HMS ST20

271 zł 275 zł - 4 zł

Zestaw jednej hantli Spokey BURDEN SET
SPOKEY Zestaw jednej hantli Spokey BURDEN SET

79,99 zł 99,99 zł - 20 zł

Ciężarek żeliwny pokryty winylem 17023 HMS
 

Hantle

To najbardziej uniwersalne i jednocześnie jedne z najłatwiejszych w użytku przyrządy treningowe. Hantle świetnie sprawdzają się zarówno na siłowni, jak również w domowych warunkach. Można dostosować obciążenie do indywidualnych potrzeb, a także rodzaju ćwiczenia. Ponadto ciężarki nie zajmują wiele miejsca, więc z powodzeniem można je przechowywać w pudełku lub skrzyni. Szeroki wybór hantli sprawia również, że z ich wykorzystaniem można wykonać zarówno trening siłowy, jak też wzmacniający, a także wykorzystać do zajęć fitness.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele hantli, które wykonane są z różnych materiałów oraz występują w szerokim zakresie wagowym. Posiadamy klasyczne i standardowe rozwiązania, jak również bardziej nowoczesne, pojedyncze sztangielki oraz duże, bogato wyposażone zestawy hantli.

Dlaczego warto ćwiczyć z ciężarem?

Jeśli jeszcze nie próbowałeś ćwiczyć z obciążeniem, a zastanawiasz się nad wprowadzeniem go do swoich codziennych treningów, to warto wiedzieć, dlaczego w ogóle warto postawić na taki trening. Na pewno hantle sprawiają, że trening jest efektywniejszy. Wykonując takie same ćwiczenia z nimi, co wcześniej bez obciążenia, są trudniejsze i wymuszają na mięśniach większą pracę. Dla niektórych osób po pewnym czasie przysiady przestają być jakąkolwiek trudnością. Wystarczy wtedy dodać ciężar, aby poczuć, jak pracują uda i pośladki. Taki trening na pewno przynosi szybsze i bardziej spektakularne efekty.

Trening z hantlami kojarzy się większości osób z treningiem siłowym. Ma on służyć mocnej i szybkiej rozbudowie masy mięśniowej, więc zazwyczaj wykonują go kulturyści. Nie jest to do końca prawda. Owszem, sztangielki są idealne do treningu siłowego, ale nie tylko. Świetnie sprawdzają się przy modelowaniu i wzmacnianiu. Pozwalają lepiej pracować nad wszystkimi partiami ciała, zarówno górnymi, jak też dolnymi. Stosunkowo mało znanym zastosowaniem hantli jest trening siły dynamicznej, który jest charakterystyczny dla sportów walki.

Zaletą tych przyrządów do ćwiczeń jest też ich możliwość wykorzystania w wielu warunkach. Świetnie sprawdzają się nie tylko podczas ćwiczeń na siłowni pod okiem trenera, ale też w domu. Nie ma więc konieczności zakupu karnetu na siłownię, aby wymodelować ciało, wzmocnij je, a także zbudować masę mięśniową.

Rodzaje hantli

Ciężarki do ćwiczeń różnią się wyglądem - kształtem i wielkością. Jest to uwarunkowane w znaczącym stopniu materiałem, z jakich są wykonane. Wyróżnić możemy:

  Hantle żeliwne: ich ogromną zaletą jest trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Są solidne, ale przy tym wyróżniają się dużą wagą. Zazwyczaj więc ważą nieco więcej kg, więc są wybierane przez doświadczone osoby. W porównaniu z wersją bitumiczną są one mniejsze i tym samym zajmują mniej miejsca. Pomimo, że są ciężkie, docenia się je za wygodę użytkowania. Pozbawione są amortyzacji i elementów zabezpieczających, więc przy niewłaściwym użytkowaniu mogą uszkodzić podłogę
   Hantle bitumiczne: są wypełnione masą bitumiczną, która składa się z kruszywa, lepiszcza i wypełniacza. Obudowa wykonana jest z kolei z tworzywa sztucznego. Ich zaletą z kolei jest bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ ich upadek nie tylko nie uszkadza powierzchni, ale również może wyrządzić mniej szkód niż ciężarki żeliwne
    Hantle neoprenowe: zostały wykonane wewnątrz z żeliwa, z kolei ich zewnętrzna powierzchnia to odmiana kauczuku syntetycznego - neopren. Mają antypoślizgową powierzchnię, przez co bardzo dobrze leżą w dłoni, a także się z niej nie wyślizgują. Ich wadą może być pochłanianie zapachów
     Hantle winylowe: zostały wykonane z dwóch materiałów - wewnątrz znajduje się beton, z kolei na zewnątrz winyl. Wyróżniają się zaokrąglonymi zakończeniami, które dodatkowo posiadają żłobienia, dzięki czemu nie przesuwają się samoistnie po podłodze. Są stosunkowo duże, a ich przedział wagowy to najczęściej 1,5-5 kg.

     Regulowane czy stale?

     Materiał nie jest jedynym kryterium podziału ciężarków. Inny to możliwość regulacji ciężaru. Są hantle regulowane, które pozwalają na dopasowanie ciężaru do indywidualnych potrzeb. Obciążenie dowolnie dokładamy i zdejmujemy. Składają się one więc z małego gryfu i najczęściej wymiennych talerzy, które mają różną wagę. Jest to dobra opcja, jeśli z ciężarków korzysta kilka osób. Ponadto pozwala ona zaoszczędzić miejsce w domowej siłowni.

     Stałe sztangielki nie mają możliwości regulacji, cechują się niezmienną wagą. Z tego powodu najczęściej kupuje się ich więcej, aby mieć możliwość przeprowadzanie efektywnego i wszechstronnego treningu.

     Hantle treningowe do domowej siłowni

     Osoby, którym zależy na niezależności i ponadprzeciętnej swobodzie treningów, a mają do tego odpowiednie warunku, decydują się czasem na stworzenie własnej siłowni. Wyposażona jest ona w wiele elementów, w tym sztangę, ławeczkę, czasem również atlas, a na pewno hantle treningowe. Jeśli chodzi o ich wybór, to na pewno dużo zależy od indywidualnych upodobań. Jeśli zależy Ci na oszczędności miejsca, to wybierz wariant regulowany. Nie ma konieczności zakupu od razu dużej ilości talerzy. W późniejszym czasie, w razie potrzeby, możesz doposażać swoją siłownię.

     Jeśli chodzi o materiał, to na pewno dobrze sprawdzą się modele bitumiczne. Zajmują nieco więcej miejsca niż żeliwne, ale są bezpieczniejsze dla podłogi. Uniwersalne, np. do rozgrzewki czy treningu kobiet bądź fitness będą ciężarki neoprenowe.

     Na pewno dużą rolę odgrywa też cena. Nie zawsze na początku chcemy inwestować dużą sumę pieniędzy. Warto się wtedy skoncentrować na podstawowym i najbardziej uniwersalnym wyposażeniu. Ciężarki właśnie do niego należą, ponieważ pozwalają ćwiczyć wszystkie partie ciała. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zestaw hantli.

     Hantle do centrum fitness

     Wyposażenie profesjonalnej siłowni jest zazwyczaj inne niż domowe. Wynika to na pewno z częstotliwości użytkowania sprzętu treningowego, przeznaczenia tego miejsca, jak również potrzeby zapewnienia osobom trenującym jak najwięcej możliwości ćwiczenia z hantlami.

     W takim miejscu powinno pojawić się wysokiej jakości, trwałe wyposażenie. Z tego powodu najlepszym wyborem będą hantle żeliwne. Ich jedyną wadą jest brak ochrony przed uszkodzeniami podłogi, jednak w centrach treningowych podłoga jest najczęściej zabezpieczona specjalnymi piankowymi lub gumowymi panelami. Mogą być to ciężarki regulowane, ale przede wszystkim nie może zabraknąć modeli stałych. Im więcej sprzętu, tym więcej osób może w komfortowych warunkach ćwiczyć.

     Ile kg powinien mieć ciężarek?

     Ciężar hantli jest bardzo indywidualną kwestią. Na początek na pewno sprawdzi się mała waga. Dobrze jest sięgnąć np. po 3 kg i 5 kg, oczywiście w przypadku kobiet ten ciężar może by nawet mniejszy - 2 kg. Dużo też zależy od rodzaju ćwiczenia. W przypadku przysiadów czy innych ćwiczeń na nogi i pośladki, waga ciężarków będzie większa niż np. przy ćwiczeniu bicepsa. Może być to 20 kg, 25 kg, a nawet 40 kg. Jeśli jednak sięgamy już po taki duży ciężar, lepiej jest wybrać sztangę. Hantle 5 kg, hantle 10 kg są chyba najbardziej uniwersalne. Jeśli jednak chodzi o trening fitness, to przydadzą się do niego małe ciężarki - 1,5 kg, a nawet 0,5 kg.

     Hantle jako sprzęt treningowy sprawdzą się dobrze zarówno na siłowni, jak i w domu. U nas znajdziesz hantle w różnych wariantach. Są to warianty żeliwne, bitumiczne, neoprenowe, a także winylowe. Ponadto mamy wersje stałe i regulowane, sprzedawane pojedynczo lub w zestawach. Sprawdzaj nasze promocje i kupuj sprzęt sportowy najtaniej.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę