Wioślarze - ergometry

(33)
a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Decathlon Rent

Wniesienie i montaż

SPRAWDŹ OFERTĘ
Wioślarz stacjonarny Domyos 100
Promocja
DOMYOS Wioślarz stacjonarny Domyos 100

799,99 zł 899,99 zł - 100 zł

(28)
U Ciebie za 2 dni
FRO 120 PARA PODNÓŻKÓW.
Najniższa cena
DOMYOS FRO 120 PARA PODNÓŻKÓW.

64,99 zł

U Ciebie za 8 dni
 

Ergometr wioślarski – Twoje ciało na nim skorzysta!

Bieżnia, rowerek stacjonarny i orbitrek – to trzy podstawowe sprzęty cardio, które znajdziemy na każdej siłowni, a niekiedy również w domowych strefach fitness. Coraz częściej jednak do rozgrzewki, jak również treningu cardio, wybieramy ergometr. To bardzo dobry sposób na urozmaicenie, szczególnie jeżeli bieganie i jazda na rowerze nie są naszymi ulubionymi aktywnościami. Wioślarz jest sprzętem ogólnorozwojowym, imituje ruchy wykonywane podczas wiosłowania. Może do swojej domowej siłowni zamiast tradycyjnej bieżni wybierzesz ergometr wioślarski?

Wioślarz – wiosłuj i obserwuj efekty

Ergometr jest niepozornym urządzeniem, które początkowo znalazło zastosowanie w treningach profesjonalnych wioślarzy. Korzyści z ćwiczeń okazały się jednak na tyle duże, że otrzymał on szansę w treningach cardio. Ergometr wioślarski umożliwia szybkie spalanie kalorii i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Poprawia ogólną wydolność i kondycję organizmu, angażuje wiele partii mięśniowych, w tym przede wszystkim ramiona, barki i ręce, ale też nogi, brzuch oraz biodra. Trening na nim nie obciąża za bardzo stawów, dlatego mogą go wykonywać osoby unikające ćwiczeń, które mogłyby zagrażać ich zdrowiu. Wioślarz sprzyja też budowaniu masy mięśniowej, szczególnie widoczne jest to w górnych partiach ciała.

Wioślarz – czym różnią się poszczególne modele?

Ergometr wioślarski występuje w kilku wariantach. Zawsze składa się jednak z siodełka i prowadnicy, po której się przesuwa. Muszą być one stabilne, aby każdy kolejny ruch był pewny i bezpieczny. Stosuje się w nim różne systemy napędu i oporu – system hydrauliczny, magnetyczny, z wbudowaną regulacją manualną lub elektroniczną, a także (najrzadziej) system wodny. Duże znaczenie ma też system hamowania. Wioślarz mechaniczny jest prostszym sprzętem, nie umożliwia tak precyzyjnego ustawienia oporu i hamowania jak wioślarz magnetyczny, ale będzie dobrym wyborem do użytku domowego.

Idealny prezent na każdą okazję

Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł

zamów e-kartę