Gryfy

85 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Gryf 1m55 28 mm
CORENGTH Gryf 1m55 28 mm

159,99 zł

(38)
Dostawa za 2 dni
Gryf 2m 28 mm
CORENGTH Gryf 2m 28 mm

199,99 zł

(18)
Dostawa za 2 dni
Gryf 1m20 28 mm
CORENGTH Gryf 1m20 28 mm

129,99 zł

(31)
Dostawa za 2 dni
Gryf do treningu siłowego Corenght pusty 130 cm
Ostatnie sztuki
CORENGTH Gryf do treningu siłowego Corenght pusty 130 cm

99,99 zł 149,99 zł - 50,00 zł

(1)
Dostawa za 2 dni
Sztanga z zestawem obciążeń, ZiproBody Pump
Sztanga do body pump HMS SBP
Gryf Zipro łamany
ZIPRO Gryf Zipro łamany

99,00 zł 15,97 zł/kg

 

Gryfy

To sprzęt do ćwiczeń, którego głównym przeznaczeniem jest trening siłowy. Przy jego pomocy można jednak wykonać również trening modelujący i wzmacniający. Gryf jest niezbędny do wykonywania ćwiczeń ze sztangą, a więc z obciążeniem. Stanowi podstawowe wyposażeni każdej siłowni, ale również jest wykorzystywany podczas domowych treningów. Z jednej strony kojarzony jest z rozbudową masy mięśniowej, z drugiej jednak coraz częściej przypisuje się mu ważną rolę w spalaniu nadmiernych kilogramów.

Gryf, a sztanga - różnice

Bardzo często te dwa pojęcia są ze sobą utożsamiane lub też stosowane w niewłaściwy sposób. Gryf jest elementem sztangi. To stalowa rurka, która może mieć różną długość lub konstrukcję o charakterystycznym kształcie np. kratownicy. Sztangę tworzy z kolei znacznie więcej elementów. Jest to nie tylko gryf, ale również obciążniki, które umieszcza się na końcach oraz zaciski, zabezpieczające zsuwanie się obciążników. Sztangę można dowolnie modyfikować, konstruując ją z różnych gryfów i obciążników o mniejszych lub większych kg.

Rodzaje gryfów

W zależności od ich rodzajów będą one miały inne przeznaczenie i sprawdzą się do treningu konkretnych partii ciała. Warto więc poznać je bliżej, aby dopasować ten właściwy rodzaj do określonego ćwiczenia. W naszym sklepie znajdziesz najpopularniejsze i najczęściej stosowane gryfy podczas treningu na siłowni, ale i w domu.

Gryf prosty

Wyróżnia się najmniej skomplikowaną konstrukcją i ma najszersze przeznaczenie. Można go wykorzystać do treningu klatki piersiowej, treningu nóg, bicepsów i tricepsów. Prosty gryf pozwala na wykorzystanie chwytu wąskiego i szerokiego. Taki drążek świetnie sprawdzi się na początek przygody z siłownią. Jest więc najchętniej wybierany przez osoby początkujące, które dopiero poznają się ze sprzętem treningowym oraz ćwiczą technikę.

Gryf prosty krótki

Jest odmianą drążka prostego, ale ma mniejszą długość. Jest przeznaczony przede wszystkim do tworzenia hantli i tym samym dedykowany jest do treningu mniejszych partii ciała, jak biceps, triceps i barki. Można oczywiście wykorzystać go też do treningu nóg, np. przysiadów, zakroków czy wykroków.

Kratownica

Ma charakterystyczny kształt, ponieważ rurki ułożone są w kształcie kraty. Jest to drążek przeznaczony do pracy nad bicepsami i tricepsami. Można przy nim zastosować różne chwyty, w tym młotkowy. Specjalne wygięcie drążka umożliwia również wyizolowanie konkretnych grup mięśniowych.

Gryf łamany

Wyróżnia się kształtem wygiętego pręta. Jego budowa pozwala na bezpieczne uginanie ramion, bez nadmiernego obciążenie nadgarstków. Minimalizuje on ryzyko kontuzji. Wyróżnić możemy gryfy lekko i mocno łamane. Pierwszy wariant pozwala zaangażować więcej mięśni do pracy, z kolei drugi umożliwia intensywniejszy trening.

Jak wybrać sprzęt do treningu?

Dla początkujących na pewno najlepszy będzie gryf prosty, podobnie też najlepiej sprawdzi się on dla osób, które stawiają przede wszystkim na martwy ciąg. Jest najlepszy do zarzutów i podrzutów. Do modelowania bicepsów przyda się wersja lekko łamana. Ten drążek polecany jest ponadto dla osób, które chcą jednocześnie pracować nad kilkoma partiami mięśniowymi. Jeśli szukasz wyspecjalizowanego sprzętu np. do modelowania tricepsów, to wybierz drążek mocno łamany. W przypadku kiedy stosujesz różne chwyty, wyposaż się w kratownicę.

W naszym sklepie znajdziesz gryfy w różnych kształtach i wariantach. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają im trwałość, odporność na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Gryfy dopasujesz do swojego doświadczenia, predyspozycji, umiejętności i celów treningowych.

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę