mężczyzna  zażywający suplementację

Suplementacja na redukcji – jakie suplementy na redukcję wybrać?

Jakie suplementy na przyspieszenie procesu redukcji tkanki tłuszczowej wybrać? Przeczytaj o suplementacji, która pozwoli zrzucić Ci zbędne kilogramy.

Marzysz o skutecznym spalaniu tłuszczu? Zastanawiasz się jak przyspieszyć proces odchudzania? Martwisz się o utratę masy mięśniowej w trakcie redukcji? Jeśli na zadane przez nas pytania odpowiedziałeś/odpowiedziałaś twierdząco, jesteś w odpowiednim miejscu. Czytając nasz poradnik dowiesz się, jakie suplementy na redukcji warto przyjmować, aby przyspieszyć odchudzanie, mieć siłę na trening i nie musieć borykać się z utratą siły i masy mięśniowej. Zapraszamy do lektury!

Redukcja tkanki tłuszczowej – czy odpowiednia suplementacja na redukcji jest niezbędna?

Okres redukcji tkanki tłuszczowej jest dla organizmu bardzo wymagający. Aby zrzucić zbędne kilogramy, należy bowiem zadbać o deficyt kaloryczny. Niestety słabo zbilansowana dieta i zbyt duży wydatek energetyczny może skutkować nie tylko obniżeniem zdolności do uprawiania aktywności fizycznej, ale również redukcją masy mięśniowej. Ponadto niewłaściwie prowadzony proces redukcji tkanki tłuszczowej może spowodować obniżenie przemiany materii nawet o kilkanaście procent, dlatego warto zastosować odpowiednią suplementację.

Jeśli zależy Ci na skróceniu czasu potrzebnego na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej, zalecamy przyjmowanie odpowiednich suplementów. Warto pamiętać o specyfikach przyspieszających tempo spalania tkanki tłuszczowej, suplementach na przyspieszenie metabolizmu a także o środkach, które zapewnią Ci wysoki poziom energii i zapobiegną utracie masy mięśniowej.

Kreatyna – przyspieszenie redukcji masy ciała

Przyjmowanie kreatyny w ramach suplementacji, pozwala budować masę mięśniową. Nie wszyscy wiedzą, że wywiera ona także pozytywny wpływ na proces spalania w obrębie tkanki tłuszczowej. Tempo redukcji nie jest przez nią co prawda wyższe, jednak ta suplementacja stanowi wsparcie dla naszych mięśni. Kreatyna chroni mięśnie przed spalaniem ich w celach energetycznych, podczas stosowania restrykcyjnej diety odchudzającej.

odżywski białkowe z shakerem

Odżywka białkowa – podkręcenie metabolizmu

Odżywka białkowa kojarzy się najczęściej z suplementacją, której celem jest budowa mięśni oraz ich regeneracja po wysiłku fizycznym. Stosowanie białka jako uzupełnienia diety redukcyjnej pozwala jednak również na zwiększenie i przedłużenie poczucia sytości. Ponadto, sprzyja redukcji tłuszczu poprzez przyspieszenie metabolizmu i pomaga zapobiegać procesowi rozpadu mięśni w celach energetycznych.

Aminokwasy rozgałęzione (BCAA) – jeden z najlepszych suplementów na redukcji

Aminokwasy rozgałęzione, znane pod nazwą BCAA, to suplementacja, której celem jest zapewnienie zapasowego źródła energii, niezbędnej do pracy mięśni podczas treningu siłowego. Te aminokwasy pomagają spalać kwasy tłuszczowe w sposób znacznie wydajniejszy i szybszy. Warto też wspomnieć o tym, że wspomniana suplementacja może okazać się skuteczna także w przyspieszaniu przemiany materii.

Adaptogeny – poprawa wyników podczas utraty zbędnych kilogramów

Tytułowe adaptogeny to środki, które wywierają pozytywny wpływ na nasz organizm poprzez wspomaganie układu nerwowego. Pomagają łagodzić problemy ze snem, przemęczeniem i obniżoną ciepłotą ciała. Wszystkie wymienione czynniki mają związek z niestosowaniem odpowiedniej diety, dostarczaniem zbyt małej ilości kalorii przy zbyt intensywnym trenowaniu. Osoby aktywne często zmagają się podczas redukcji z poczuciem wycieńczenia. Adaptogeny, takie jak między innymi: żeń szeń, rhodiola, cytryniec chiński czy gotu kola wspierają organizm przed utratą chęci do uprawiania aktywności fizycznej.

mężczyzna trzymający tabletki Lkarnityny

Spalacze tłuszczu – uzupełnienie diety i treningu w trakcie redukcji

Co może mieć bardziej pozytywny wpływ na przyspieszenie redukcji tłuszczu niż jego spalacze? No, właśnie. Suplementy, które wchodzą w skład grupy spalającej tłuszcz, pozostawiliśmy jednak na koniec poradnika. Dlaczego? Ponieważ należy je stosować dopiero po pewnym czasie redukcji. Początkowo, warto walczyć z nadprogramowymi kilogramami poprzez treningi i zmniejszenie podaży kalorii. Dopiero potem, gdy organizm zaadoptuje się do nowych warunków i zacznie spowalniać przemianę materii, warto dołączyć do diety stosowne suplementy.

Kofeina

Kofeina zwiększa zdolności wysiłkowe organizmu, a także pomaga w regeneracji potreningowej. Jak? Poprzez blokowanie receptorów adenozynowych, które znajdują się w mózgu. Suplementacja podczas redukcji w postaci kofeiny, pozwala na ograniczenie poczucia znużenia i zmęczenia, dlatego niezwykle pozytywnie wpływa na nasz organizm podczas treningu.

Green Tea EGCG

Tytułowe związki polifenolowe zwiększają tempo rozpadu tkanki tłuszczowej, co znacząco przyspiesza jej spalanie. Znajdujące się w zielonej herbacie związki chemiczne hamują także tak zwany efekt jo-jo, czyli powrót do masy sprzed redukcji. Jeśli więc zależy Ci na przyspieszeniu utraty wagi i zahamowaniu jej ponownego wzrostu, zachęcamy do spożywania zielonej herbaty.

L-tyrozyna

Aminokwas, znany pod nazwą L-tyrozyna, podobnie do kofeiny, zapobiegają poczuciu wyczerpania fizycznego, który często występuje podczas redukcji. wspierają spalanie tłuszczu i prawidłową pracę mięśni. Dodają energii i chęci do uprawiania aktywności fizycznej.

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy

Tytułowy ekstrakt z gorzkiej pomarańczy bardzo często łączony jest w suplementach z polifenolami z zielonej herbaty i kofeiną. Ekstrakt tren dostarcza bowiem organizmowi synefryny i oktopaminy, które w połączeniu z wymienionymi wcześniej składnikami, wpływają na adipocyty. Te z kolei uwalniają kwasy tłuszczowe, co powoduje wzrost wydatkowania energii przez organizm. Oznacza to wspomożenie spalania tłuszczu a więc szybszą redukcję masy ciała.

Acetyl-L-Carnitine (ALC)

Ten zmodyfikowany aminokwas jest prawdopodobnie najbardziej znanym suplementem diety redukcyjnej. L-karnityna pomaga w wytwarzaniu energii komórkowej. W sposób aktywny wspiera transportowanie tłuszczu w mitochondriach, gdzie przekształca się go w cząsteczki energetyczne ATP. Cząsteczki te są z kolei skutecznym "paliwem" dla naszych mięśni podczas treningu.

Ekstrakt pieprzu kajeńskiego

Kapsaicyna, która obecna jest w tytułowym ekstrakcie, skutecznie podkręca tempo redukcji. Jako słynny termogenik, związek ten znany jest z umiejętności podnoszenia ciepłoty ciała. Energia, której źródło stanowi tłuszcz, wykorzystywana jest dzięki kapsaicynie skuteczniej i efektywniej. Na koniec warto wspomnieć jeszcze, że ekstrakt z pieprzu kajeńskiego wspiera oczyszczanie organizmu z toksyn poprzez zwiększenie wydzielania potu w czasie wysiłku.

Przeczytaj także

różne suplementy diety w opakowaniach

Jak przyjmować suplementy diety? – prawidłowe stosowanie

Prawidłowa suplementacja – jak przyjmować suplementy diety, jak łączyć je ze sobą poprawnie, kiedy można je brać, czy można zażywać je do posiłku?

kobieta wyjmuje kreatynę z torby treningowej

Kreatyna przed czy po treningu – jak dawkować kreatynę?

Sprawdź, kiedy najlepiej brać kreatynę – jaka suplementacja sprawdzi się najlepiej w treningu siłowym

2 osoby z shakiem proteinowym

Czy suplementy diety są bezpieczne? Kiedy warto je stosować?

Suplementacja – czy suplementy diety są zdrowe? Kiedy warto suplementować niedobory? Jak stosować witaminy, minerały i pozostałe składniki odżywcze?

mężczyzna rozpuszczający suplement w wodzie

Suplementacja w sporcie – odżywki i suplementy w sporcie wg. AIS

Czy osoby uprawiające sport powinny stosować suplementację? Czy przy zbilansowanej diecie organizm potrzebuje suplementów diety? Sprawdź!