Kettlebell

70 ofert

Zyskuj więcej z programem lojalnościowym Decathlon Active

50 zł = 50 punktów

Zbieraj punkty za zakupy

odbieraj bony

na kolejne zakupy

365 dni

na wymianę i zwrot

Więcej szczegółów
Więcej szczegółów
Kettlebell Corenght 6 kg
Najlepiej oceniany
CORENGTH Kettlebell Corenght 6 kg

109,99 zł 18,33 zł/kg

(23)
Dostawa za 2 dni
Kettlebell Corenght 12 kg
CORENGTH Kettlebell Corenght 12 kg

189,99 zł 15,83 zł/kg

(28)
Dostawa za 2 dni
Kettlebell Corenght 16 kg
CORENGTH Kettlebell Corenght 16 kg

269,99 zł 16,87 zł/kg

(27)
Dostawa za 2 dni
Kettlebell Corenght 24 kg
CORENGTH Kettlebell Corenght 24 kg

399,99 zł 16,00 zł/m

(7)
Dostawa za 2 dni
Kettlebell Corenght 4 kg
CORENGTH Kettlebell Corenght 4 kg

74,99 zł 18,75 zł/kg

(10)
Dostawa za 2 dni
Kettlebell wypełniony piaskiem Spokey SCALES BASIC
Kettlebell Spokey Kettla
 

Kettlebell – trening z poligonu

Wywodzi się z treningu wojskowego, a więc można wnioskować, że kettlebell zapewni Ci mocny wycisk. Przypomina kulę armatnią, co na pewno potęguje wrażenie wymagającego treningu. Kettlebell to odważnik z ergonomicznym uchwytem, które razem tworzą jedną całość. Jego kształt to nie przypadek. Został zaprojektowany tak, aby zwiększać efektywność treningu, udało się osiągnąć pierwotne założenia. Różni się on od zwykłych hantli i ciężarów oraz charakteryzuje przesuniętym środkiem ciężkości, co umożliwia wzmocnienie przedramienia. Ogromną zaletą ćwiczeń z kettlebell jest nieustanny balans całego ciała, który przekłada się na napięcie każdego mięśnia.

Jak ćwiczyć z kettlebell?

Możesz go wykorzystać na nieograniczoną liczbę sposobów. Do najpopularniejszych ćwiczeń z kettlebell należy swing. Polega on na unoszeniu kettlebell oburącz przed siebie, lub też huśtaniu nim między nogami, a następnie na wysokość klatki piersiowej. Doskonałym ćwiczeniem na mięśnie tylnej części ud, czworogłowe uda i mięśnie pleców oraz brzucha jest swatch. Polega ono na unoszeniu obciążnika jedną ręką nad głowę.

Kettlebell świetnie sprawdzi się jako obciążenie przy squatach. Trzymamy go w obu rękach na wysokości klatki piersiowej lub też na rękach wyprostowanych między nogami. Doskonale zastępuje tradycyjne hantle, umożliwia wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem na skośne mięśnie brzucha. Tak naprawdę to od Ciebie zależy, jak je wykorzystasz. Bądź kreatywny, a w kettlebell dostrzeżesz niewyczerpalny potencjał.

Trening z kettlebell – efekty

Kettlebell sprzyja poprawieniu wytrzymałości i siły. Angażuje wszystkie partie ciała, przez co bardzo dobrze modeluje sylwetkę. Trening z jego wykorzystaniem nie izoluje poszczególnych mięśni, a skutecznie wpływa na ich współdziałanie. Ćwiczenia ponadto zwiększają gibkość, a także skutecznie wpływają na poprawę koordynacji ruchowej i motoryki. Świetnie sprawdzą się jako „lek” na bóle pleców i stabilizację sylwetki. Pomagają w utracie zbędnych kilogramów, zwiększając masę mięśniową i zmniejszając tkankę tłuszczową.

Wagę kettlebell możesz dobrać do swoich umiejętności, a więc jest to sprzęt przeznaczony dla osób zarówno początkujących, jak i już zaprzyjaźnionych z treningiem funkcjonalnym. Poznaj ofertę Decathlon!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę