Biegi na orientację

Kompasy do biegów na orientację
Skarpety do biegów na orientację
Mapnik do biegów na orientację
 

Bieganie na orientację z mapą i kompasem

To doskonała forma aktywności dla małych oraz dużych. Przekonają się do niej dzieci o ogromnych pokładach energii i dużym głodzie wrażeń, jak też dorośli poszukujący ciekawej formy spędzania czasu wolnego połączonego z pracą nad kondycją fizyczną. Biegi na orientację są coraz bardziej popularne. To już nie tylko zajęcia dla harcerzy i żołnierzy. Każdy może wbiec do lasu w poszukiwaniu ukrytego skarbu. W tym sporcie nie ma miejsca na nudę. Szybkie zwroty akcji, zaskakujące okoliczności, ciągle pojawiające się nowe przeszkody, a także umiejętność współpracy, podejmowania trafnych decyzji, analizowania faktów czy posługiwania się kompasem i mapą – bieganie na orientację to świetna zabawa, ale też bardzo wymagająca aktywność.

Zabierz ze sobą na biegi na orientację

Bieganie na orientację nie jest sportem, w którym wystarczy założyć na siebie bluzkę i spodnie sportowe. Będziesz potrzebować kilku przydatnych akcesoriów. Oczywiście bieganie na orientację nie odbędzie się bez kompasu. To podstawowe narzędzie w tym sporcie. Musi być łatwy w użyciu, abyś mógł szybko i bez problemu odczytać z niego kierunki świata oraz przeanalizować swoje aktualne położenie. W ofercie sklepu Decathlon znajdziesz kompasy lekkie i bardzo mobilne, które możesz schować do kieszeni lub przypiąć do plecaka. Podziałka fosforescencyjna pozwoli Ci używać go nocą. Bieg na orientację trwa często bardzo długo, jest też wymagającą aktywnością, dlatego nie zapomnij bidonu z wodą i przekąski energetycznej. Przyda Ci się więc praktyczna nerka biodrowa z zamykaną kieszenią oraz miejscem na bidon.

Ubierz się wygodnie

Biegi na orientację odbywają się na trudnym terenie. Będziesz musiał pokonać leśne ścieżki, skaliste wzniesienia, płytkie strumyki czy zabłocone drogi. Nierzadko nie w słońcu, a w deszczu. Pomożemy Ci się dobrze ubrać na każdą pogodę i warunki. Oferujemy wygodne legginsy do biegania, praktyczne kamizelki, przeciwdeszczowe kurtki, koszulki odprowadzające wilgoć i spodenki kompresyjne.

Orientuj się! Znajdź na mapie naszego sklepu akcesoria i ubrania do biegania na orientację!