Rolki i wrotki

W asortymencie marki Oxelo można znaleźć nie tylko rolki dla dorosłych, ale także dla dzieci, ochraniacze i akcesoria. W naszym asortymencie znajdują się nie tylko rolki i wrotki, ale także torby i pokrowce do transportu sprzętu. W celu bezpiecznego jazdy, marka Oxelo zaleca stosowanie kasku i zestawu 3-częściowej ochrony: ochraniaczy na kolana, ochraniaczy na łokcie i ochrony nadgarstka..

Rolki dla dzieci
Rolki dziecięce
Rolki FIT500

Zobacz jak radzą sobie

rolki dla dorosłych FIT 100
 

Rolki i wrotki

Jazda na wrotkach tradycyjnych (dwuśladowych) i wrotkach jednośladowych (pot. łyżworolkach lub po prostu rolkach) to świetny pomysł na aktywny wypoczynek. Ta forma rekreacji ma wiele zalet i pozytywnie wpływa na nasz organizm - jest to tzw. sport aerobowy.


Taki trening przekłada się między innymi na większą ilość energii i polepszenie zdrowia czy ustabilizowanie metabolizmu. Dodatkowo, wzmacnia serce i poprawia funkcjonowanie układu krążenia.

Przy zakupie rolek i wrotek należy zwrócić uwagę na to, by były odpowiednio dopasowane – nie mogą okazać się ani za duże, ani za małe, ponieważ w przeciwnym razie jazda nie sprawi użytkownikowi  przyjemności. Dostępne w ofercie rolki i wrotki można dobrać w zależności od umiejętności.

Na sam początek przygody z rolkami dobrze jest sprawić sobie model do jazdy rekreacyjnej, np. rolki Fitness FIT 5 od Oxelo. Nie są one drogie, a zapewniają duży komfort użytkowania. To samo tyczy się wrotek – ciekawą propozycją do jazdy rekreacyjnej staną się wrotki Quad 5.

Markowy sprzęt jest nieco droższy od tego, który możemy nabyć w supermarkecie, ale decydując się na niego, mamy pewność, że płacimy za odpowiednią jakość i podczas jazdy nie zaskoczą nas nieprzewidziane problemy techniczne. Oferowane rolki i wrotki wyposażone są w bezpieczne zapięcia, które utrzymują nogę w odpowiednim ułożeniu tak. by chronić kostkę i zapewnić komfort jazdy. Dostępna jest szeroka gama kolorystyczna, która pozwoli wybrać coś dla każdego. Warto pamiętać też o ochraniaczach, zabezpieczających ciało przed ewentualnymi kontuzjami i urazami.