Skitouring

Witaj w świecie skituringu! Oferujemy szeroką gamę produktów, które umożliwią Ci czerpanie jeszcze większej radości z uprawiania tego sportu. Widzimy się na trasie!

 

NOWOŚĆ
ZESTAW NART SKITUROWYCH
RT500

 

NOWOŚĆ
Plecak skiturowy
SKIMO 20L

 

Odkrywaj uroki zimy z… skitouringiem!

Czy będąc zimą w górach widziałeś śmiałków, którzy na nartach podchodzili pod strome zbocza gór i wspinali się na szczyty, po czym zjeżdżali na dół? Spotkałeś entuzjastów skitouringu! To sport niezwykle fascynujący, przed uprawianiem, którego wciąż wiele osób ma obawy, czy sobie poradzą z wejściem po śniegu na nartach na górę i następnie zjechaniem po dzikich trasach. Okazuje się, że przy odrobinie chęci i umiejętności skitouring nie jest trudny, a jak bardzo przyjemny…

Skitouring – narciarstwo i turystyka górska w jednym

Stanowi połączenie dwóch aktywności – narciarstwa i górskiej turystyki. Dzięki specjalnej konstrukcji nart skiturowych możemy pokonać strome zaśnieżone zbocze. Jest to możliwe dzięki obecnym przy nich przyklejonym fokom – w dół hamują, w górę umożliwiają ślizg. Foki zdejmujemy, kiedy chcemy zjechać na nartach w dół, mamy wtedy lepszy poślizg, natomiast sam zjazd przypomina ten na nartach zjazdowych.

Dla kogo skitouring? Jest uznawany obecnie za najbardziej wydajny system transportowy w górach. Uprawiają go narciarze, alpiniści, ale też wszyscy Ci, którzy chcą jednocześnie podziwiać piękno dzikiej górskiej przyrody i czerpać przyjemność z jazdy na nartach.

Aby jednak była to aktywność bezpieczna, trzeba posiadać przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu turystyki narciarskiej, zagrożeń lawinowych, turystyki zimowej, ratownictwa lawinowego, a także bardzo dobrych umiejętności jazdy na nartach.

Sprzęt skitourowy – przygotujemy Cię na białą wyprawę

Decathlon przygotował ofertę skitourową dla początkujących i doświadczonych entuzjastów tej aktywności. Do podstawowego wyposażenia należą narty skiturowe z wiązaniami, buty i foki. Można również dodatkowo zaopatrzyć się w raki, automatyczne, teleskopowe kijki i uprzęże. Narty skiturowe są lekkie i niektóre mają system pozwalający przypięcie fok. Wiązania charakteryzują się specjalnym mechanizmem, który pozwala na odpięcie pięty podczas podchodzenia. Buty skiturowe również cechują się niewielką wagą, muszą być ciepłe i mieć co najmniej 2 tryby – zjazd i podejście.

Niezwykle ważnym wyposażeniem jest zestaw lawinowy, składający się z detektora, sondy i łopaty. Stworzysz go z wykorzystaniem naszych produktów dostępnych w sklepie. Skitouring jest wspaniałym sportem, ale może okazać się niezwykle niebezpiecznym. Dlatego zawsze pamiętam o dobrym i niezawodnym sprzęcie oraz kompletnym zestawie ratunkowym. Decathlon pomoże Ci przygotować się do sezonu kompleksowo!