Bushcraft

1015 ofert

Program Lojalnościowy

Dołącz do programu
Czapka myśliwska z daszkiem LIGHT
Koniec serii
SOLOGNAC Czapka myśliwska z daszkiem LIGHT

9,99 zł 19,99 zł - 10 zł

(16)
U Ciebie za 8 dni
Kurtka Solognac 500
Koniec serii
SOLOGNAC Kurtka Solognac 500

249,99 zł 299,99 zł - 50 zł

U Ciebie za 2 dni
Czapka myśliwska z daszkiem SG520
Koniec serii
SOLOGNAC Czapka myśliwska z daszkiem SG520

29,99 zł 39,99 zł - 10 zł

U Ciebie za 8 dni
Bermudy 500 dla dzieci
Koniec serii
SOLOGNAC Bermudy 500 dla dzieci

39,99 zł 59,99 zł - 20 zł

U Ciebie za 2 dni
Śpiwór trekkingowy Forclaz MT 500 0°C
Ecodesign
 

Witamy w wyjątkowym świecie bushcraft / survival! Zobacz solidny sprzęt do bushcraftu w sklepie Deacthlon

Czym jest bushcraft? Z angielskiego bush znaczy krzaki a craft - rzemiosło. Możnaby powiedzieć, że bushcraftem jest więc sztuka rzemiosła rozwijana w naturze. Niezbyt opisuje to prawdziwe znaczenie tego słowa, ale dosłownie tak właśnie jest. A jak jest naprawdę? Bushcraftem można nazwać życie i funkcjonowanie w lesie. Zainteresowany/zainteresowana? Wycieczki survival z naszym zestawem survivalowym bushcraft stoją przed tobą otworem! W asortymencie naszego sklepu znajduje się wszystko, co jest potrzebne do bushcraftowej wyprawy - od plecaka, poprzez śpiwór, siekierę, kuchenkę bushcraft aż po bushcraftowe obuwie i odzież termiczną. Wszystko, czego potrzebujesz do zdobycia umiejętności przetrwania w dziczy, znajdziesz w Decathlon.

Sprzęt bushcraftowy - wyposażenie do sztuki przetrwania w dziczy i nie tylko

Rozpalanie ognia w trudnych warunkach, konstruowanie schronienia przy użyciu pierwotnych technik, pozyskiwanie wody według dostępnych metod bushcraftowych oraz znajdowanie pożywienia, np. łowienie ryb, to podstawowe elementy survivalu. Jest to bowiem sztuka przeżycia w odcięciu od cywilizacji. Czy zatem istnieje coś takiego jak sprzęt survivalowy? Czyż nie jest nim wszystko to, co znajdziemy na łonie natury? Czy wypada zaopatrywać się w specjalne akcesoria, które ułatwią nam funkcjonowanie i pozwolą skupić się bardziej na życiu w dziczy niż na samym przeżyciu? Oczywiście. Tutaj z pomocą przychodzi nam pojęcie bushcraft. Oznacza ono właśnie coś więcej niż samą umiejętność przeżycia poza cywilizacją. To przebywanie w dziczy, życie w niej, choćby przez parę godzin czy dni. Czy zatem akcesoria outdoorowe nie godzą w dobre imię bushcraftu? Bushcraft zakłada życie w lesie czy gdziekolwiek indziej poza skupiskami ludzkimi. Dopuszcza więc użycie specjalistycznego ekwipunku, który ułatwi nam funkcjonowanie. Także nie będziesz musiał / musiałą już pocierać dwoma patykami o drewo, by rozpalić ognisko. Wystarczy nabyć dobre krzesiwo, które wykrzesa iskrę wprost na polana, za Ciebie. Nie musisz już stosować sztuczek bushcraftowych i budować schronienia od podstaw. Możesz zainwestować w odpowiedni namiot. Tak, jeśli masz taką ochotę, możesz zaopatrzyć się w szpej, który pozwala na ułatwienie sobie życia a jednocześnie pozwoli poczuć się niczym survivalowiec. Co do technik przeżycia, obcowanie z naturą oferuje różne jego formy. Nie wszystkie są restrykcyjne. To właśnie odróżnia bushcraft od survivalu.

Odzież i obuwie bushcraft- jak dobrać odpowiedni ekwipunek

Ostatnimi czasy survival i bushcraft przeżywają prawdziwy rozkwit. Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z obiema aktywnościami. Popularne stały się wyjazdy w stylu bushcraft outdoor z instruktorami, którzy szkolą uczestników z bushcraftowego życia. Coraz większa liczba naszych Klientów i Klientek, poszukuje więc odpowiednich ubrań i obuwia, które pomogą wkroczyć im do tego, nowego dla nich, świata. Jeśli i Ty lubisz wyprawy i szykujesz się do zagłębienia się w świat miłośników bushcraftu, zaptraszamy na zakupy!

Outdoor bushcraft sklep w Decathlon.pl

Decathlon to nie tylko przestrzeń dla miłośników sportów mainstreamowych. To także bushcraft i survival sklep dla osób poszukujących przygód poza zabudową miejską. Posiadamy szeroki wybór sprzętu biwakowego m.in. namioty, śpiwory, maty, hamaki i kuchnie turystyczne. Mamy także świetne ubrania i buty do lasu, które gwarantują wysoką jakość i wytrzymałość, w tym ubrania z wełny merino. Oferujemy również wszelkie akcesoria ułatwiające współżycie człowieka z naturą, czyli jednym słowem wyposażenie każdego survivalowca, np. kompasy do nawigacji, lornetki, noże, kijki trekkingowe czy stuptuty. Szkoła przetrwania bushcraft stoi przed Tobą otworem!

Idealny prezent na każdą okazję

     Nie masz pomysłu na prezent?
     Podaruj kartę podarunkową Decathlon już od 20 zł
    
zamów e-kartę