Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Jak wybrać rolki fitness?


Jazda na rolkach posiada liczne zalety:

zdrowie - rolki to świetny trening cardio, porównywalny z bieganiem lecz nie obciąża tak kolan,

ekologię - świetny środek transportu, szczególnie w zakorkowanym mieście,

towarzystwo - idealnie jeździ się w większej, zorganizowanej grupie,

całościowo - poprawia naszą równowagę, zmusza do pracy całe ciało i zapewnia możliwość posiadania kształtnych pośladków.

Zawsze pamiętaj o ochraniaczach. Nie chcemy, aby nasi Klienci byli narażeni na kontuzje.


Zrozum swoje rolki

ABEC

ABEC jest systemem klasyfikacji łożysk. Im wyższy ten parametr, tym łożyska są szybsze i bardziej delikatne. Na początek zalecane są łożyska ABEC5, które nie pozwalają się rozpędzić do niebezpiecznych prędkości, zaś potem można stosować szybsze łożyska ABEC7 dla sprawniejszego przemieszczania się.

Twardość i średnica kół

Za twardość kółek, odpowiada parametr A. Dla przykładu, koła 78A są miękkie i lepiej tłumią drgania, lecz szybciej się zużywają. Z drugiej strony koło 88A, są twardsze co poprawia kontrolę i ogranicza zużycie.

Płoza

Istnieje wiele materiałów z których może być zbudowana płoza- kompozyt, który jest bardziej elastyczny, przez co wygodniejszy lecz przenosi drgania. Drugim materiałem jest aluminium, które zapewnia lepszą precyzję podczas jazdy i zwrotność rolek. Co więcej są też lekkie płozy ze stopów magnezowych w rolkach dla profesjonalistów.

Zobacz ofertę rolek fitness
rower maluchy

Rolki dla początkujących

Dla kogo?

Rolki dla początkujących są dostosowane dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na rolkach, aby mogły to robić w przyjemny i bezpieczny sposób.

Jak są zbudowane?

But z siatki mesh: lżejszy, lepiej oddychający, zapewniający większy komfort. Dodatkowa pianka z tyłu buta, w kostce i na języku, dla większego komfortu. Płoza kompozytowa, koła 76 mm i łożyska ABEC 3, zapewniają ślizg odpowiedni dla początkujących. Miękkie koła 78A zapewniają lepszą przyczepność i łagodzą drgania.

Zobacz ofertę rolek dla początkujących
rower 14 cali

Rolki dla średnio zaawansowanych

Dla kogo?

Rolki skonstruowane są dla osób, które już potrafią jeździć i chcą doskonalić swoje umiejętności.

Jak są zbudowane?

Łożyska ABEC5 i ABEC7 sprawiają że jazda jest łatwiejsza ale nadal bezpieczna. Dodatkowo aluminiowa rama zapewnia lepszą kontrolę a większe koła zapewniają bardziej efektywną jazdę.

Różnice pomiędzy modelami

Wyższe modele rolek posiadają szybsze łożyska, które sprawiają że jazda jest trochę szybsza.

Zobacz rolki dla średnio zaawansowancyh
rower 16 cali

Rolki dla zaawansowanych

Dla kogo?

Rolki już są skonstruowane jak dla dorosłych, którzy już bardzo dobrze radzą sobie na rolkach i szukają szybkości oraz zwrotności.

Jak są zbudowane?

Dzięki szybszym łożyskom ABEC7 i większym kółkom, rolki są dużo szybsze a płoza ze stopu aluminium lub magnezu, zapewnia bardzo dobrą kontrolę i lekkość. But jest miękki bardzo dobrze dopasowujący się do stopy.

Zobacz ofertę rolek dla zaawansowancyh
rower 20 cali