Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!
Sprawdza się w sporcie – Decathlon

Sprawdza się w sporcie

Skąd pewność, że sprawdzamy się w sporcie?

Bo sami jesteśmy sportowcami, sami też projektujemy nasze produkty - znamy je z pierwszej ręki. Nogi też. Wiemy więc, jak jest w sporcie naprawdę, na co dzień: że zamiast boiska czasem gracie na osiedlowym betonie, a kolano pomaga Wam dopchnąć więcej do plecaka. A to co wiemy, zamieniamy w produkty, które sprawdzają się w sporcie. Waszym sporcie.

Sprawdza się w sporcie

Zawsze może być lepiej

Ta sportowa myśl towarzyszy nam na każdym kroku. Bez przerwy szukamy innowacyjnych rozwiązań i tworzymy nowe produkty, które rewolucjonizują rynek. Tak, abyście mogli poprawiać swoje wyniki i doświadczać nowej jakości w Waszym sporcie.
Przykład? Hulajnoga MF3.6 V5 Oxelo, która sprawdza się w skateparku.

Hulajnoga MF3.6 V5 Oxelo

Szersza kierownica i mniejsze, czyli bardziej zwrotne koła – to odróżnia hulajnogę freestyle od klasycznej. Jeśli nie straszne Wam grindy, frontflipy czy tailwhipy to ten sprzęt jest właśnie dla Was.

Flex Brake - system hamulcowy, który odzyskuje swój oryginalny kształt po każdym naciśnięciu. Tym, co odróżnia go od typowego hamulca sprężynowego to fakt, że ogranicza drgania. Zużywa również wolniej gumę na kołach.

Deck z aluminium anodowanego 6061 T6 - charakteryzuje się 3-kanałową strukturą z 4 szynami wzmacniającymi. Zapewnia ona większą stabilność i lepszy ślizg podczas grindów na pochyleniach. Jego ergonomia dodatkowo ułatwia wykonywanie „grabu”.

Kierownica T-bar - stalowa (chromoly CrMo 4310 NOAP) i jednoczęściowa, co sprawia, że jest cięższa, ale też bardziej sztywna od aluminiowej. Ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Hulajnoga

Bycie liderem
zobowiązuje

Technologie w Hulajnodze MF3.6 V5 Oxelo to dopiero początek długiej listy naszych innowacyjnych rozwiązań. Znajduje się na niej również materiał Frash&Black, system Dry-top czy żel Magic Jam. Czym charakteryzują się te rozwiązania? Poznaj lepiej kilka technologii, które sprawdzają się w sporcie.

 • 01 Dry-top-release

  Pierwszy tego typu system na świecie. Zapobiega wlewaniu się wody przez fajkę do ust podczas pływania w małych i krótkich falach lub gdy użytkownik zbyt mocno przechyli głowę do przodu, aby podziwiać dno. Fajka wyposażona jest w pływak, który w momencie zanurzenia idzie w górę fajki i zatyka jej zawór.

 • 02 Mikrometryczny system regulacji

  Wykorzystywany jest przy nosku okularów pływackich. Umożliwia precyzyjne rozstawienie szkieł za pomocą dołączonego do nich śrubokrętu lub narzędzia zintegrowanego w tylnej klamrze. System pozwala doskonale dopasować okulary do kształtu twarzy i gwarantuje pełną szczelność.

 • 03 System 2 Seconds Easy

  To nasz sposób na szybkie, trwające zaledwie 2 sekundy rozkładanie namiotu, jak również jego szybkie składanie. Wszystko dzięki samonośnej strukturze, która w bezwietrznych warunkach nie wymaga nawet wykorzystywania szpilek.

 • 04 Fresh & Black

  Innowacyjny czterowarstwowy materiał, z którego coraz częściej tworzymy namioty. Technologia Fresh odbija promienie słoneczne, czego efektem jest nawet o 17 stopni niższa temperatura wewnątrz namiotu (brak tzw. efektu sauny). Technologia Black natomiast gwarantuje 99% zaciemnienia, co sprawia, że fani kempingów mogą smacznie spać nawet w pełnym słońcu.

 • 05 Zawór Seconds

  Znalazł swoje zastosowanie w materacach kempingowych. 10-krotnie szybszy przepływ powietrza pozwala nadmuchać materac w 30 sekund!

 • 06 Żel Magic Jam

  Patent na piłkę do kosza, której nie można przebić! Zielony żel składa się z mikrocząsteczek kauczuku, które, zassane przez powietrze, wypełniają dziury i wzmacniają uszkodzone miejsca. To zmniejsza utratę ciśnienia i umożliwia dalszą grę. Piłka wytrzymuje 10 dziur o średnicy 2 milimetrów!

Jak wygląda droga
do
wysokiej jakości
produktów?

Pierwszy krok – kreślimy projekty

Produkujemy sprzęt dla 78 sportów sygnowanych markami „by Decathlon”, czyli Quechua, Kalenji, B’Twin czy Nabaiji. Każda praca nad nowym produktem zaczyna się od szkicu na kartce papieru lub w programie graficznym. Już na starcie podejmujemy mnóstwo decyzji. Na przykład, gdzie przebiegać ma szew, jaka ma być oddychalność, ile ma ważyć, o kolorze już nie wspominając.

Drugi krok – tworzymy prototypy

Prototyp, czyli pierwszy model nowego sprzętu lub innowacyjnej technologii. Nie zawsze musi to być cały produkt. Czasami zaczynamy od podeszwy i znajdującego się w niej systemu lub po prostu materiału, z którego docelowo wykonany zostanie nasz plecak. Praca na tych pojedynczych elementach pozwala nam szybciej przejść do kolejnego etapu – testów.

Trzeci krok – testujemy jakość

Sprawdzamy, czy efekt pracy projektantów odpowiada na Wasze potrzeby. Zanim produkt trafi na półki sklepów Decathlon, testujemy m.in. czy jest gotowy na różne warunki atmosferyczne lub sytuacje z życia wzięte. Dla naszych inżynierów próby odporności kurtki na wiatr czy przyczepności obuwia to codzienność.

Czwarty krok – wszystko od nowa

Jeśli jesteśmy zadowoleni z prototypu, to zabieramy się za testowanie gotowego produktu. W innym wypadku wprowadzamy poprawki i wracamy do początku. Jednak, nawet gdy wszystko przebiega pomyślnie, to i tak nasza praca nigdy się nie kończy. Zaraz po wprowadzeniu produktu na rynek, zakasujemy rękawy i myślimy, co zrobić, aby był jeszcze lepszy.

Sprawdza się w sporcie

Filozofia Decathlon

Sport dostępny dla wszystkich – to nasza filozofia. Wierzymy, że każdy zasługuje na jakościowy sprzęt niezależnie od dyscypliny, stopnia zaawansowania oraz zasobności portfela. Dlatego tworzymy sprzęt dla pasjonatów ponad 70 sportów, myślimy o początkujących i regularnych użytkownikach oraz oferujemy produkty, które zawsze są najwyższej możliwej jakości w danej kategorii cenowej. Tak, aby każdy mógł się sprawdzać w swoim sporcie.

249,99 zł

Hulajnoga dla dzieci
mid5 Oxelo

Kompromis pomiędzy tym, czego oczekują rodzice a tym, co dzieciaki lubią najbardziej! Fajny, nowoczesny design oraz technologie, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo. Przeklikaj się przez nie.

Manewrowość - Dwa małe kółka 125 mm ustawiają desk na odpowiedniej wysokości i ułatwiają sterowanie hulajnogą.

Amortyzacja - Amortyzator umieszczony nad przednim kołem sprawnie pochłania drgania podczas jazdy.

Pełna kontrola - Hulajnoga wyposażona jest w hamulec ręczny przy kierownicy, co pozwala lepiej panować nad prędkością.

Hulajnoga