Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

SZERMIERKA -
CO TO JEST?

flex

Szacunek i samokontrola

są kluczowymi wartościami w szermierce. To sport walki, który nie opiera się na sile. Szermierka jest dyscypliną, która wymaga szybkości, precyzji i refleksu.To sport indywidualny, ale wymaga partnera. Szermierkę uprawia się również drużynowo.

To bardzo szybko rozwijający się sport. Nie ma żadnych medycznych ograniczeń, aby móc uprawiać ten sport. Wyposażenie jest lekkie, a sam sport bardzo bezpieczny. Dodatkowo, dzięki wykwalifikowanym trenerom szermierki, można szybko nauczyć się techniki i koordynacji ruchów.

Szermierka rozwija zarówno koncentrację, jak i refleks. To harmonia ciała i umysłu!

Uwolnij ruchy i energię... gra rozgrywa się na czubku klingi i pozwala mierzyć się z przeciwnikiem w przyjaznej atmosferze. Wysmuklij sylwetkę... Szermierka idealnie wzmacnia i wysmukla mięśnie: ten sport przekłada się na elegancję ruchów i nienaganną linię!

W praktyce, szermierka jest sportem walki pomiędzy dwoma szermierzami, którzy za pomocą swojej broni muszą dotknąć przeciwnika.

Łącząc zalety fizyczne, umysłowe, techniczne i taktyczne, sport ten wspomaga koncentrację, samokontrolę, koordynację ruchów oraz inicjatywę i podejmowanie decyzji. Rozmowa przez broń - szermierka to dyscyplina oparta na wspólnych wartościach poszanowania zasad, przeciwnika, sędziego, poświęcenia i odwagi. (fragment ze strony internetowej Francuskiej Federacji Szermierczej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej : http://www.escrime-ffe.fr/premier-pas/qu-est-ce-que-l-escrime-r).