#ZOSTANWDOMU i zamawiaj bezpieczenie kurierem, do paczkomatu lub do punktu odbioru. Dowiedz się więcej.

Jak wybrać przynęte do połowu karpi?

Wstecz
  1. Jak wybrać
  2. przynętę do połowu karpi?
Która z przynęt jest najskuteczniejsza w połowie karpi?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Sprawdź jakich przynęt możesz użyć, aby przechytrzyć karpie.

Jak wybrać kulki proteinowe?

Kulki proteinowe

Dzięki swojej dużej skuteczności oraz selektywyności, małym rybom cieżko jest pobrać kulkę do pyska kulki proteinowe stały się w ostatnich latach najpopularniejszą przynętą w połowie karpi. Służone one zarówno jako przynęta na włos, ale również pełnią one funkcję nęcącą karpie.

Kulki proteinowe haczykowe zazwyczaj różnią się tym od kulek zanętowych, że są bardziej aromatyczne oraz wolniej rozpuszczają się w wodzie.

Pamiętaj

Aby dodatkowo uatrakcyjnić kulkę proteinową na włosie zanurz ją w atraktorze, co pozwoli na "dopalenie" przynęty i wyróżni ją jeszcze bardziej na dnie.

Zobacz ofertę

Jak wybrać ziarno do połowu karpi?

Ziarno do połowu karpi

Do połowu karpi wykorzystać można tradycyjne przynęty, które stosowane były przed erą kulek proteinowych, a mianowicie ziarna. Są one nadal bardzo skuteczną przynętą w połowach karpi i często tańszą alternatywą dla kulek proteinowych.

Ziarna są świętnym i tanim sposobem na znęcenie karpi do wybrnej przez Ciebie miejscówki. Często dobre efekty daje wymieszanie różnych typów ziaren, które nadadzą mieszance kolor, aromat, różnią się wielkością partykuł przez co najpierw wabią mniejsze ryby, a później karpie. Na tak przygotowane miejsce połóż swój zestaw końcowy z nawleczonym na włos kukurydzą lub orzechem tygrysim.

Pamiętaj

Nie podawają rybom surowych ziaren są one dla nich niebezpieczne. Ziarno przed użyciem go jako przynęta lub zanęta namocz w wodzie, aby przybrało ono swój pierwoty rozmiar przed wysuszeniem, a następnie zagotuj. Możesz uatrakcyjnić mieszankę ziaren poprzez dodanie atraktora. Tak przygotowana mieszanka ziaren nadaje się do nęcenia spodem.

Zobacz ofertę

Jak wybrać pellet karpiowy?

Pellet karpiowy

Pellet karpiowy jest czymś pomiędzy kulką proteinową, a ziarnem. Jest to sprawsowana masa, która dość szybko rozpuszcza się w wodzie w zależności od jej temepratury, rozmiaru i składu pelletu. Pellet jest bardzo popularny w nęceniu karpi, ale można go też użyć jako przynętę zarówno na włosie jak i bezpośrednio na haczyku.

Drobny pellet w rozmiarze 2-4mm można użyć do połowu karpi na tzw. metodę, która jest bardzo skuteczną metodą połowu karpi. Tym sposobem zazwyczaj łowimy mniejsze, kilkukilogramowe karpie.

Pamiętaj

Im tłustszy pellet tym wolniej się rozpuszcza w wodzie. Jeśli jesteś na krótkiej zasiadce i zależy Ci na szybkim zwabieniu karpi w zimnej wodzie używaj pelletów o niskiej zawartości tłuszczu w składzie. Dobrym sposobem na dodatkowe zwabienie karpi jest użycie pelletu woreczku PVA.

Zobacz ofertę