Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!
Sprawdza się w sporcie – Decathlon

Sprawdza się w sporcie

Skąd pewność, że sprawdzamy się w sporcie?

Skąd ta pewność, że sprawdzamy się w sporcie? Bo sami jesteśmy sportowcami, sami też projektujemy nasze produkty - znamy je z pierwszej ręki. Nogi też. Wiemy więc, jak jest w sporcie naprawdę, na co dzień: że zamiast boiska czasem gracie na osiedlowym betonie, a kolano pomaga Wam dopchnąć więcej do plecaka. A to co wiemy, zamieniamy w produkty, które sprawdzają się w sporcie. Waszym sporcie.

01
Sprawdza się w sporcie

Zawsze może być lepiej

Ta sportowa myśl towarzyszy nam na każdym kroku. Bez przerwy szukamy innowacyjnych rozwiązań i tworzymy nowe produkty, które rewolucjonizują rynek. Tak, abyście mogli poprawiać swoje wyniki i doświadczać nowej jakości w Waszym sporcie.
Przykład? Rower MTB XC 100, który sprawdza się w pokonywaniu przeszkód.

02

Rower górski MTB XC 100
ROCKRIDER

System SWITCH & RIDE

Rama MTB jest kompatybilna z aż trzema rozmiarami kół – 27,5", 27,5"+ oraz 29" – bez trudu poczujecie prędkości i bezwładności. Wyjątkowa rama dodatkowo objęta jest dożywotnią gwarancją.

Napęd SRAM NX EAGLE

To reprezentant zupełnie nowej gamy napędów jednorzędowych. Jest lekki, trwały, precyzyjny i umożliwia lepszą kontrolę roweru.

System COMBO LOCK

To umieszczony na kierownicy system szybkiego blokowania i odblokowywania widelca. Ułatwia pokonywać każdą napotkaną przeszkodę.

Bike
03

Bycie liderem
zobowiązuje

Technologie w rowerze MTB XC 100 to dopiero początek długiej listy naszych innowacyjnych rozwiązań. Znajduje się na niej również odbijający promienie słoneczne i dający 99% zaciemnienia materiał Fresh&Black, który stał się odpowiedzią na bolączki milionów pasjonatów kempingu.

Podobnie zresztą jak system Dry-top dla fanów snorkelingu. Woda, która trafia przez nieszczęsną rurkę do ust to już przeszłość. Teraz nasz pływak szczelnie zatyka otwór fajki podczas zanurzenia. Przeglądając nasze produkty – sprawdzajcie, w jakie technologie wyposażyliśmy nasze sprzęty!

04

Jak wygląda droga
do
wysokiej jakości
produktów?

Pierwszy krok – kreślimy projekty

Produkujemy sprzęt dla 78 sportów sygnowanych markami „by Decathlon”, czyli Quechua, Kalenji, B’Twin czy Nabaiji. Każda praca nad nowym produktem zaczyna się od szkicu na kartce papieru lub w programie graficznym. Już na starcie podejmujemy mnóstwo decyzji. Na przykład, gdzie przebiegać ma szew, jaka ma być oddychalność, ile ma ważyć, o kolorze już nie wspominając.

Drugi krok – tworzymy prototypy


Prototyp, czyli pierwszy model nowego sprzętu lub innowacyjnej technologii. Nie zawsze musi to być cały produkt. Czasami zaczynamy od podeszwy i znajdującego się w niej systemu lub po prostu materiału, z którego docelowo wykonany zostanie nasz plecak. Praca na tych pojedynczych elementach pozwala nam szybciej przejść do kolejnego etapu – testów.

Trzeci krok – testujemy jakość

Sprawdzamy, czy efekt pracy projektantów odpowiada na Wasze potrzeby. Zanim produkt trafi na półki sklepów Decathlon, testujemy m.in. czy jest gotowy na różne warunki atmosferyczne lub sytuacje z życia wzięte. Dla naszych inżynierów próby odporności kurtki na wiatr czy przyczepności obuwia to codzienność.

Czwarty krok – wszystko od nowa

Jeśli jesteśmy zadowoleni z prototypu, to zabieramy się za testowanie gotowego produktu. W innym wypadku wprowadzamy poprawki i wracamy do początku. Jednak, nawet gdy wszystko przebiega pomyślnie, to i tak nasza praca nigdy się nie kończy. Zaraz po wprowadzeniu produktu na rynek, zakasujemy rękawy i myślimy, co zrobić, aby był jeszcze lepszy.

05

Rower górski MTB
ROCKRIDER 520
Sprawdza się w sporcie

Wydajność

Na nią składają się dwa elementy. Pierwszy to aluminiowa, więc lekka rama, a drugi dwukomorowe koła 27,5" AERO TRAIL Evo. Ich średnica to doskonały kompromis pomiędzy komfortem a wydajnością. Z 28 szprychami są lekkie, lecz nadal sztywne i wytrzymałe.

Precyzyjność

Podwójne hamulce HAYES MX5 (z przodu i z tyłu) zapewniają mocne i progresywne hamowanie niezależnie od tego, czy Wasza trasa jest sucha, mokra lub błotnista.

Uniwersalność

To przede wszystkim rama i jej wyjątkowy design, który pozwala sprawdzać się w górach zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Do tego dochodzi mostek z 5-stopniową regulacją oraz możliwość dostosowania twardości widelca.

Bike

Poznaj inne produkty, które sprawdzają się w sporcie!

Sprawdza się w sporcie

Filozofia Decathlon

Sport dostępny dla wszystkich – to nasza filozofia. Wierzymy, że każdy zasługuje na jakościowy sprzęt niezależnie od dyscypliny, stopnia zaawansowania oraz zasobności portfela. Dlatego tworzymy sprzęt dla pasjonatów ponad 70 sportów, myślimy o początkujących i regularnych użytkownikach oraz oferujemy produkty, które zawsze są najwyższej możliwej jakości w danej kategorii cenowej. Tak, aby każdy mógł się sprawdzać w swoim sporcie.

08